Matúš Maďar absolútnym víťazom SKI&GOLF Slovakia 2017

13. apríla 2017

Dvadsaťšesť pretekárov, medzi nimi aj hokejová legenda Peter Bondra, si zmeralo sily v dvoch športoch, ktoré majú v Tatrách vyše storočnú tradíciu a zažilo spolu s fanúšikmi neopakovateľnú atmosféru – lyžovaní a golfe.  8. ročník podujatia SKI&GOLF Slovakia Championship v dňoch 8. – 9. apríla 2017 určil päť víťazov, ktorí budú v máji 2017 reprezentovať Slovensko na svetovom šampionáte v Rakúsku.

Spoločné foto po obrovskom slalome.

Ráno pred šampionátom prekvapilo bielou snehovou pokrývkou na golfovom ihrisku s pripravenými letnými grínmi, preto si pretekári nemohli zahrať tréningové kolo. Našťastie teploty boli nad nulou a vykúkajúce slnko do piatkového večera gríny vysušilo, a tak v sobotu popoludní golfisti odohrali 1. kolo podľa programu. Predtým ich však čakala zjazdovka na Solisku nad Štrbským Plesom vo výške 1 903 m n.m.. Tam bola postavená náročná slalomárska trať, ktorú prešli dvakrát, pričom sa im počítal lepší čas. Ten bol potom podľa pravidiel násobený štyrmi a sčítaný s plným golfovým skóre z oboch golfových kôl (36 jamiek).

Hokejista Peter Bondra zvláda aj lyže.

Absolútnym víťazom obrovského slalomu sa stal Vladimír Moško s časom 41,17 sekúnd, ktorý už dvakrát postúpil na svetové finále. Za ním sa umiestnil Michal Galko s časom 41,54 sekúnd a Poliak Przemek Nowak s časom 42,5 sek. Potom už  „zlyžovali“ až na golfové ihrisko Black Stork, A PGA Golf Course vo Veľkej Lomnici. Zmena nadmorskej výšky spolu so silným vetrom však neovplyvnila hru a

Zasnežené Tatry za chrtbom.

po prepočítaní výsledkov za lyžovanie a 18 jamiek boli malé rozdiely. Napríklad v kategórii Main class medzi Michalom Galkom a Mariánom Oravcom bol rozdiel iba 0,52 bodu. V druhom golfovom kole bola hra napínavá, veď po výsledkoch  slalom + 18 jamiek boli očakávania hráčov veľké. Petrovi Bondrovi sa na grínoch darilo oveľa lepšie ako na lyžiach, ktoré nie sú jeho doménou kvôli zákazu lyžovania pre hokejistov počas kariéry. Zahral 79 a 80 rán. Predbehol ho jedine Matúš Maďar s vyrovnaným výkonom 76 a 78 rán a s  celkovým súčtom bodov 325,44 sa stal absolútnym víťazom 8. ročníka SKI & GOLF.

Reprezentačný tím BLACK STORK Slovakia na už dvanástych Majstrovstvách sveta SKI&GOLF v stredisku Zell am See a Kaprun v Rakúsku budú 10. – 13. mája 2017 tvoriť: Matúš Maďar, Peter Korčuška, Marián Galko a ako náhradník za víťaza v kategórii PRO Ján Masár junior.

Víťazi 8. ročníka.

Víťazi SKI&GOLF  Slovakia 2017 v jednotlivých kategóriách:
JUNIORS: Matúš Maďar (skóre 325,44; 42,86 sek., 76, 78 rán)
MAIN CLASS: Michal Galko (skóre 346,16; 41,54 sek., 93, 87 rán)
MID AGE: Peter Korčuška (skóre 358,04; 45,01 sek., 92, 86 rán)
MASTERS: Przemek Nowak (skóre 345,04; 42,51 sek., 90, 85 rán)
OPEN (bez postupu na svetové finále, kde je potrebný HCP pod 18): Martin Trebuľa (skóre 407,84; 44,21 sek.; 126, 105 rán)

Už tradične nechýbala ani Zuzana Kovačičová.

Vďaka siedmim uplynulým ročníkom sa Slovensko na svetovom šampionáte zviditeľnilo najmä prostredníctvom Daniely Jorčíkovej, ktorá sa stala až štyrikrát svetovou víťazkou v kategórii Mid age žen.  Pred troma rokmi si postupujúca Tereza Husárová vďaka skvelému slalomu na ľadovci zahrala vo flajte so známym svetovým lyžiarom Bode Millerom. A pred dvoma rokmi triumfoval v obrovskom slalame pod Kitzsteinhornom Adam Žampa.
Organizátorom slovenského šampionátu je golfový rezort Black Stork, A PGA Golf Course, vo Veľkej Lomnici.

Autor: Štupáková Michaela | 13. apríla 2017