Striebro zo svetového SKI&GOLF

17. mája 2018

V rakúskom Zell am See za krásneho slnečného počasia bol v dňoch 10.–12. mája 2018 už pätnásty svetový šampionát SKI&GOLF. Úspešne si tam počínali aj slovenskí účastníci.

Tím Black Stork

Lyžiarska časť (preteky v obrovskom slalome na dve kolá) sa uskutočnila na Kaprunskom ľadovci Kitzsteinhorn a golf sa hral na dvoch výborne pripravených 18-jamkových ihriskách Golf Club Zell am See – Kitzsteihorn a Schmittenhöhe.

Výsledok sa počíta ako súčet lyžiarskej časti obrovského slalomu násobené štyrmi a dvoch kôl golfu hraných na rany. Na štart sa postavilo 196 pretekárov z rôznych krajín. Nechýbali ani Slováci ako tím Black Stork.  Vydarený šampionát to bol najmä pre Antóniu Zacharovskú, ktorá skončila  v kategórii Main Woman (176,88 lyže; 73 a 70 golf) na 2. mieste, v celkovom poradí na 43. mieste a v golfe 3. mieste zo všetkých 189 pretekárov. Matúšovi Maďarovi tesne ušla medaila. Skončil na 4. mieste v kategórii Junior (160,60 sek; 74 a 73), v celkovom poradí bol na 26.mieste a golfových kolách na 7. mieste.

Tím Black Stork Slovakia sa umiestnil na 6. mieste spomedzi 39 tímov sveta a spomedzi amatérov bol tretí.

Autor: Jana Janků | 17. mája 2018