Čierny bocian pod záštitou P. Bondru priniesol deťom vyše 23-tisíc eur

06. augusta 2018

Malým deťom dospelí radi hovoria, že ich priniesol bocian. Dlho im to v dnešných moderných časoch neveria. Avšak to, že že Black stork, teda Čierny bocian, priniesol na charitu vyše 23-ticíc €, je čistá pravda.

Výťažok vo výške 23 090 € z 11. ročníka turnaja Charity Golf Cup, ktorý bol v rezorte Black Stork (Čierny bocian) v sobotu uplynulého víkendu – 4. augusta 2018,  putuje

Spoločné foto účastníkov Charity Golf Cup 2018

priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu Hodina deťom. Za 11 rokov projekt venoval priamo deťom, ktorých osud je skúšaný ťažkým postihnutím, viac ako 206 000 €.

Peter Bondra odovzdáva šek rodine postihnutého dieťaťa

Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk prítomným deťom, zástupcom nadácii a občianskych združení. Symbolické šeky do hodnoty 2 000 € prevzali rodičia s deťmi z rúk známych slovenských hokejistov Petra Bondru, Mira Šatana a Richarda Lintnera. Šek v hodnote 5 045 € prebral Ondrej Gallo, riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska.

Známe tváre prispeli do dražby

Dražili sa dresy známych športovcov

Golfový turnaj Charity Golf Cup prišli aj tento rok podporiť známe tváre slovenského športu a šoubiznisu. Golf si zahrali okrem Petra Bondru, Mira Šatana, Mariána Hossu, Richarda Lintnera, Rastislava Pavlíkovského, Marka Daňa, Martina Cibáka, Jána Lašáka, Richarda Pavlíkovského, Richarda Zednika, Martina Štrbáka aj osobnosti kultúrneho života Milan Lasica, Milan Kňažko, Ady Hajdu, Martin Mňahončák a Filip Tůma. Športovci darovali do dražby časti svojho športového oblečenia, hokejisti dresy, hokejky a helmy. Najviac bol ocenený hokejový dres s hokejkami a helmou Zdena Cháru za 2 400 €. Celý výťažok putuje OZ Dobrý pastier, ktorého takto podporil prítomný Zdeno Chára. Za dres slávneho ruského hokejistu Alexandra Ovečkina hrajúceho v NHL zaplatil dražiteľ  1 600 €. Orechovica vlastnej výroby Adyho Hajdu sa zastavila na cene 300 € a dva figovníky z vlastnej produkcie Milana Kňažka na 210 €.

Víťazom flajt Martina Cibáka

Odovzdávanie cien najlepším flajtom

Víťazom 11. ročníka turnaja Charity Golf Cup sa stal flajt Martina Cibáka, na druhom mieste flajt profesionálneho golfistu Jána Friesza ml. a na treťom mieste skončil flajt Milana Lasicu. Nearest to pin zahral Alexander Gálfy, longest drive zo žien Mária Chlupisová a z mužov mal najdlhší odpal Richard Lintner. Najlepší brutto výsledok – 16 rán pod PAR ihriska (t.j. počet rán na 18 jamkách bez prepočtu na HCP) zahral flajt Davida a Nicolasa Bondru, Radima a Jakuba Mikulíka s Matúšom Maďarom.

Radosť z dobrého patu

Systém hry texas scramble, kde sa vždy hrá tá najlepšie umiestnená golfová loptička, umožňuje, aby sa do hry zapojili aj menej zdatní hráči. A tak nadšenci golfu spojili príjemné s užitočným.

Golfisti majú veľká srdcia

„Náš charitatívny turnaj pomohol deťom a občianskym združeniam vo výške viac ako 23 tisíc eur. Ďakujem všetkým za účasť a podporu. Znova sa potvrdilo, že ľudia, ktorí tu boli, ukázali veľké srdcia a ochotu pomôcť,” povedal dojatý Peter Bondra, ktorý bol pri koordinovaní celej akcie precízny, profesionálny a vždy prítomný tam, kde to bolo potrebné.

Už tradične išla časť peňazí na projekt Hodina deťom

„Počas 8-ročnej spolupráce Charity Golf Cup priniesol viac ako 56 000 € na projekty trávenia voľného času, na pomoc deťom v sociálnej núdzi a deťom so zdravotným hendikepom” povedala Lucia Jakubíková, manažérka projektu Hodiny deťom. „Organizátorom i osobnostiam, ktoré takýmto spôsobom pomohli Hodine deťom, patrí veľká vďaka.”

Autor: Danka Velecká | 06. augusta 2018

Pridať komentár