Juniorski golfisti súťažili na turnaji Faldo Series v Tatrách

23. augusta 2016

Rezort Black Stork A PGA Golf Course vo Veľkej Lomnici usporiadal v polovici augusta už 7. ročník medzinárodného turnaja Faldo Series Slovakia Championship pre juniorských golfistov do 21 rokov. Aj tentokrát päť víťazov postupuje na európske finále, ktoré  bude v októbri v Anglicku.

Víťazi turnaja Faldo Series Slovakia.

Faldo Series založil sir Nick Faldo, 6-násobný víťaz Major a hrá sa od roku 1996. Má dve línie – jednu ázijskú a druhú európsko-americkú.  Kým v prvej je zapojených 20 krajín, v druhej 15, vrátane Slovenska. Z okolitých krajín turnaj tejto série usporiadali tohto roku len Česko (hralo sa v Golf Parku v Plzni) a Poľsko (Gradi GC Brzezno). Rakúsky rezort Waihofen už napríklad tento turnaj zrušil, za licenciu totiž treba platiť.

Kvalita rastie

Na slovenskom turnaji v Tatrách tohto roku súťažilo až 65 mladých golfistov z piatich krajín – Slovenska, Česka, Bulharska, Ukrajiny a Nemecka. Európske finále Faldo Series Grand Final bude v Anglicku –v  Stoke by Nayland Hotel, Golf & Spa v Colchesteri 11. -13. 13.októbra 2016. Zo slovenského finále tam postupuje päť víťazov: Nicolas Schellong,  Adam Puchmelter, Pavol Mach,  Tereza Melecká a Katarína Drocárová. V štyroch prípadoch ide o českých hráčov, iba K. Drocárová je zo Slovenska.

Pod dozorom syna sira Nicka Falda

Kvalita zúčastnených hráčov, ktorí prichádzajú na Black Stork, neustále rastie. Až 60 z účastníkov malo single HCP, dokonca šiesti mali plusový HCP. A tak už od prvých chvíľ organizátori očakávali zaujímavé výsledky. Na priebeh turnaja dohliadal Mattew Faldo, syn sira Nicka Falda a jeho osobný coach Keith Wood, s ktorým mohli účastníci turnaja počas troch dní aj trénovať.  Súťažilo sa v kategóriách juniori do 16, do 18 a do 21 rokov, juniorky do 16 a do 21, hráči navyše získali body do WAGR (World Amateur Golf Ranking).

Kto si odniesol trofeje?

Najlepší výkon počas 3 dní podal Nicolas Schellong z Česka s 215 ranami  (71-71-72) a stal sa celkovým víťazom 7. ročníka. V kategórii juniorov do 18 rokov po Nicolasovi nasledoval Vlastimil Miler tiež z ČR (223; 76-76-71). Víťazom kategórie juniorov do 21 rokov sa stal Adam Puchmelter z Lomnického GC (217; 74-70-73), na druhom mieste bol Matej Malíček z GC Welten (230; 74-75-81). V kategórii juniorov do 16 rokov dominovali Slováci Pavol Mach (221; 73-73-75) vyhral a za ním nasledoval Matej Čerman  (233; 75-79-79).

Na rozdiel od chlapcov, dievčatá boli rozdelené len do dvoch kategórií, do 16 a do 21 rokov. Líderkou dievčat do 21 rokov sa stala Češka Tereza Melecká (skóre 215; 74-70-71) za ňou nasleduje Slovenka Natália Hečková (227; 75-78-74). V kategórii junioriek do 16 rokov sa situácia obrátila. Vyhrala Slovenka Katarína Drocárová (232; 76-77-79), na druhom mieste skončila Češka Karolína Stará (232; 74-83-75).

Autor: Štupáková Michaela | 23. augusta 2016