Úspešné Majstrovstvá Lomnického GK

29. júla 2020

V poradí XVII. otvorené Majstrovstvá Lomnického golfového klubu (LGK) na rany, zaradené do World Amateur Golf Ranking (WAGR), boli na golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici 24. – 26. júla 2020. Záujem o účasť bol enormný – na turnaj sa registrovalo 144 golfistov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Slovinska. Hralo sa o prize money 3 500 €.
„Sme veľmi radi, že prišlo až 20 profesionálov aj s novopečenou PRO, len 16-ročnou Piou Babnik zo Slovinska, ktorá bola v rámci WAGR na prvom mieste v Európe a piatom na svete. Pia prišla s bratmi  13-ročnými dvojičkami Jakom a Žigom: Jaka sa stal majstrom medzi mužmi. Otec úspešných juniorov bol prekvapený vysokou kvalitou golfového ihriska v horách a pochválil skvelú organizáciu turnaja,“ uviedla Sylvia Hrušková, viceprezidentka LGK. „Najviac nás teší to, že mladá generácia rýchlo preberá štafetu vo výkonnostnom golfe,“ dodáva.

Majstrovstvá sú nielen príjemným klubovým turnajom s výbornou atmosférou, vysokou úrovňou hry, ale aj napínavými súbojmi do poslednej chvíle. Napriek zlej predpovedi bolo počasie vynikajúce. Až v posledný deň zmokli posledné flajty, ale golfisti odohrali hru v reálnom čase.

Kto si odniesol víťaznú trofej?

V kategórii PRO si odniesla víťaznú trofej a prize money 1 230 €  Pia Babnik zo Slovinska (202 rán; 69/68/65), na druhom a treťom mieste skončili Slováci Adam Puchmelter  (205; 68/66/71) a Michal Brezovský (209; 71/66/72).

Najnižšie skóre v amatérskej kategórii zahrala Antónia Zacharovská (211;73/73/65), ktorá vďaka promotérom získala divokú kartu na turnaj Slovak Championship Open 2020 v Penati, ktorý bude  14. -15. septembra. V kategórii žien však obsadila 1. miesto pred Slovenkami Lailou Hrindovou (219; 73/73/74) a Alexandrou Šulíkovou (230;  74/76/80).

V kategórii mužov zvíťazil Jaka Babnik (221; 76/73/72) pred Jakubom Hrindom (222;72/76/74) po dvoch dňoch vyrovnanej hry skončil tretí Matúš Kudláč (227; 75/78/74).

V kategórii seniori vyhral Olaf Nincevic z Poľska (164; 80/84) pred Slovákmi Rolandom Hnilicom (164; 80/84) a Ivanom Dolinským (169; 86/83).

Majstrami LGK na rany za rok 2020 sa stali Jakub Hrinda v kategórii mužov, Antónia Zacharovská medzi ženami a Slavomír Brudňák medzi seniormi po rozohrávke s Miroslavom Maďarom. V kategórii seniorka si odniesla prvenstvo Anna Krčová.

Autor: Štupáková Michaela | 29. júla 2020