Agama víta všetkých

23. mája 2021

Členovia Slovenskej golfovej asociácie hendikepovaných obľubujú ihrisko Agama v Koši, kde majú ideálne podmienky na hru. Tohto roku sa tam prvýkrát stretli v nedeľu 16. mája 2021 a mohli spoločne trénovať. Na potešenie domácich organizátorov sa ich tam napriek nepriaznivému počasiu stretlo dosť. Možno to spravila aj vidina, a dúfame, že aj realita, že niektorí sa začali chystať na

Takto trénujú hendikepovaní golfisti za pomoci paragolferu.

svoj prvý medzinárodný turnaj, ktorý sa blíži. Bude v Prahe, kam sa chystajú štyria členovia hájiť slovenské farby a reprezentovať tak aj SKGAH ako aj SKGA.

V golfom areáli v Koši táto asociácia vznikla už dávnejšie. Telesne ale aj duševne hendikepovaní golfisti tam majú výborné podmienky pre zlepšovanie svojej hry, trénovanie. K dispozícii majú už dva paragolfery Mantys a samozrejmosťou je bezbariérový prístup.

Hendikepovaných golfistov vedie v Agame obetavá trénerka Anika Bolčíková.

Domáci vyšli v ústrety aj doprovodu, a tak rodinní príslušníci, alebo aj iné doprevádzajúce osoby sú tam braní ako členovia GK Agama. Znamená to, že počas tréningu svojich zverencov sa môžu tiež naplno venovať tak krásnemu športu akým golf je. Zmazávajú sa tak akékoľvek rozdiely. A to, že sa to darí, sa môžete prísť presvedčiť napr. v nedeľu 30. mája 2021, kedy bude ďalší spoločný tréning s obetavou fantastickou trénerkou Anikou Bolčíkovou.

Ak máte vo svojom okolí niekoho s telesným, alebo mentálnym postihnutím, príďte sa spolu s ním presvedčiť, že kde je vôľa je aj cesta… A že nie je sám.
Autor: Petra Dzurikova | 23. mája 2021

Pridať komentár