Seniorskymi majstrami SR 2021 sú K. Opršalová a R. Škovira

24. júla 2021

Golfovým sviatkom slovenských seniorov boli trojdňové majstrovstvá ASGS na rany jednotlivcov. Ich XXII. ročník sa odohral na golfovom ihrisku Black Stork Veľká Lomnica a o trofeje súťažilo v piatich kategóriách 76 seniorov.

Tu sú výsledky:

Kategória Netto

Kategória Netto. Hodnotených bolo 45 hráčov. Na treťom mieste skončil Ignác Pňaček. s celkovým počtom 111 stb. Druhé miesto získal Peter Petras. Víťazkou sa stala Anna Krčmárová (LGK) s celkovým počtom 120 stb.

Kategória Senior Ladies.

Supersenior a Master ladies: Na treťom mieste s počtom 332 rán skončila Margita Pňačková (GCCP). Druhé miesto obsadila Oľga Hadbábna (ŽRGK) – 319 rán. Seniorskou Majsterkou ASGS v spoločnej kategórii supersenior a master ladies sa stala  Paula Daduláková (LGK) – 304 rán.

Supersenior a Master men: V najsilnejšej kategórii bojovalo o získanie titulu majstra 28 hráčov. Táto skupina sa rozrástla hlavne z dôvodu novoprijatého delenia seniorov. Vznikla skupina supersenior vo vekovom intervale 65 – 75 rokov. Dvaja hráči Viliam Maroš (GC Pegas) a Miloš Pagáč (ŽRGK) zahrali zhodne 270 rán. Rozdiel jednej rany na posledných deviatich jamkách napokon rozhodol, že na treťom mieste skončil Viliam Maroš. Druhé miesto s celkovým počtom 261 rán získal Štefan Chudý (GKT). Víťazom sa stal Viliam Weiss (GCSCO).

Senior – ladies: Rovnaký počet 16 hráčok nastúpilo do hry o titul seniorská Majsterka ASGS 2021. Tak ako u seniorov aj v tejto kategórii o umiestnení na treťom mieste rozhodoval počet rán. V tomto prípade výsledok posledného tretieho kola. Iveta Sýkorová (G&SKTN) a Anna Krčmárová (LGK) zahrali celkový zhodný výsledok 285 rán. O tri rany lepší výsledok v treťom kole rozhodol o umiestnení Ivety Sýkorovej na treťom mieste. Na druhom mieste skončila Eva Kľačková (GKT) s počtom rán 276. Prvé miesto získala Katarína Opršalová (GCW), keď potvrdila dobré výsledky z prvých kôl najlepším výsledkom turnaja 83 rán a tak sa oprávnene stala seniorskou Majsterkou ASGS v kategórii senior- ladies.

Senior muži:O titul seniorský majster ASGS 2021 súťažilo 16 hráčov. V prvom kole najlepší výsledok 79 rán zahral Rudolf Škovira (LGK). Spolu so slabším výsledkom z druhého dňa (91 rán)

Kategória Supersenior a Master muži.

patril k trom kandidátom o titul. Po druhom kole do hry o titul sa pridali Jiří Vach (GSC) a Miroslav German (RFMI). Tretí deň turnaja však priniesol prekvapenie a najlepším výsledkom kola 80 rán sa na tretie miesto prebojoval Ladislav Valíček (GKHB). Rovnaký súčet rán 258 za tri kolá získal aj Marián Hojsík (Penati GC). O definitívnom umiestnení Ladislava Valíčka na treťom mieste rozhodol až súčet rán na posledných deviatich jamkách. Rudolf Škovira získal pohár seniorského Majstra ASGS za rok 2021. Na druhom mieste skončil Jiří Vach a na treťom mieste Ladislav Valíček.

Prezident ASGS Peter Muška a riaditeľka rezortu Black Stork Silvia Hrušková.

Celé podujatie malo vysokú športovú i spoločenskú úroveň. Jedinou prekážkou bolo  krátke prerušenie hry počas prvého dňa pre bleskovú búrku.

Cenné trofeje odovzdávali generálna riaditeľka Hotela International Silvia Hrušková, a prezident ASGS Peter Muška.

Autor: Peter Muška | 24. júla 2021