Mládež bojovala na FALDO SERIES

31. augusta 2021

V golfovom rezorte Black Stork vo Veľkej Lomnici sa uskutočnil už 12. ročník medzinárodného turnaja Faldo Series Slovakia. V roku 1996 začal slávny golfista sir Nick Faldo s turnajmi pre juniorov, ktorých cieľom je podpora mládeže hrať golf.

Je to tiež pre nich šanca stretnúť osobnosti z golfového sveta od trénerov cez hráčov po coachov. Vďaka týmto turnajom sa aj slovenskí juniori dozvedeli o možnostiach štúdia na jednej z TOP 100 univerzít Birmingham University a niektorí ho už aj ukončili. Ale aj o možnostiach realizácie, ktoré golf dáva nielen ako šport, ale aj ako budúce zamestnanie. Vďaka tomuto projektu sa mení život mnohých mladým ľuďom.

Dvanásty ročník FALDO SERIES SLOVAKIA CHAMPIONSHIP sa uskutočnil 24. – 26.augusta 2021 v golfovom rezorte Black Stork vo Veľkej Lomnici. Počas troch dní 55 hráčov  zo Slovenska, Česka a Maďarska bojovalo o postup na 24. ročník GRAND FINAL FALDO Series,  ktorý bude vo Veľkej Británii v 43. týždni tohto roka. Turnaj sa niesol v znamení výraznejších zrážok a chladnejšieho počasia, čo sťažilo hráčom podmienky hry, ale neodradilo ich to.

Na európske finále postupuje 5 víťazov:

Kategória  Juniori do 21 r.

Pavol MACH (GKAK) 77/73/73

O poradí sa rozhodlo na poslednej jamke. P. Mach skončil pred Jakubom Hrindom, ktorý viedol celé tri dni až po 18. jamku posledného kola. Aj taký je golf. Bol to napínavý zápas.

Kategória  Juniori do 18 r.

René BERGENDI (PENATI GC)  69/71/77,

René sa v tejto sezóne dostal do hodnotenia WAGR (svetového rebríčka amatérskych hráčov). Svoje kvality potvrdil aj v celkovej kvalifikácii na 54 jamiek a suverénne vyhral aj nad staršími hráčmi.

Kategória  Juniori do 16 r.

Václav ŠVUB ml. (GTT) 69/77/83

Václav si vybojoval postup do Anglicka z Česka.

 Kategória  Juniorky do 21 r.

Antónia ZACHAROVSKÁ (LGK) 73/76/73

Postup na Európu mala Antónia viac menej istú na základe výsledkov minulého roka. Je to ostrieľaná hráčka na FS ale aj na národných šampionátoch.

 Kategória  Juniorky do 16 r.

 Emma JACZKOVICS (Golfiesta SE) 74/76/75,

Víťazka reprezentuje Maďarsko a aj napriek vrtochom počasia zahrala vyrovnaný výsledok po všetky tri dni .

Celkovým víťazom sa stal René BERGENDI (Penati GC).

 

 

 

Autor: Jana Janků | 31. augusta 2021

Pridať komentár