Menšia uhlíková stopa

20. októbra 2021

Írska firma Clubs to Hire zaoberajúca sa požičiavaním golfových palíc pre golfistov-cestovateľov opäť obnovila svoje aktivity v najvýznamnejších golfových destináciách. Minulý i tento rok bol kvôli koronapandémii tak ako aj v iných sektoroch turistického ruchu neobvyklý, avšak aj golfové cestovanie opäť naberá na intenzite. Otázkou je, či zobrať so sebou vlastný golfový set, alebo si ho požičať.

Tu je argument pre druhý variant. Priemerný golfový bag váži okolo 13 kg. V Clubs to Hire vyrátali, že v roku 2019 hmotnosť neprepravenej batožiny ich klientov a priateľov sa rovná 780 000 kg,  čo je takmer ekvivalent hmotnosti dvoch lietadiel Boeing 747. Nehovoriac o úspore lietadlových emisii.  Zakladateľ a generálny riaditeľ Clubs to Hire Tony Judge pripomína, že lietanie bez palíc a ich požičiavanie pomáha nielen nášmu svedomiu, ale aj peňaženke. Veď je dobre známe, že letecké spoločnosti si za prepravu bagov účtujú nemalé poplatky a neustále ich zvyšujú.
Clubs to Hire pôsobí na golfovom trhu 13 rokov. Aktuálne požičiava golfové bagy a na 22 miestach po celom svete. Sú medzi nimi Bali; Cyprus: Paphos; Maroko: Agadir; Portugalsko: Malaga a Lisabon; Južná Afrika: Kapské mesto  a Johanneburg, Španielsko: Malaga, Costa Dorada, Gran Canaria, Palma de Mallorca, Bahia de Cádiz a Tenerife; Thajsko: Bangkok, Pattaya a Phuket; Turecko: Belek; Veľká Británia a Írsko: Edinburgh a Dublin, USA: Orlando.

Informácie: www.clubstohire.com

 

Autor: Jana Janků | 20. októbra 2021