Hole in One na štvorparovke

01. júna 2022

V nedeľu 29. mája 2022 odohrali účastníci druhé kolo športovo-cestovateľskej Golfuj okolo sveta tour. Turnaja na ihrisku Red Oak v Nitre sa v príjemnom počasí zúčastnilo 70 hráčov a o vynikajúce športové výsledky veru nebola núdza. Pokračovanie túry bude v nedeľu 19. júna v Hrubej Borši.

„Ranu života“ rovnajúcu sa 6 Stbf netto bodom dala na 4-parovej jamke č. 15 Janka Vašeková, keď z červených odpalísk vzdialených 179 metrov zahrala Hole in One! Organizátorom tak spôsobila dilemu, lebo práve na tejto jamke bola vyhlásená vložená súťaž Nearest to pin druhou ranou…

V kategórii A, ktorá súťaží o účasť na WAGC v malajskom Kuala Lumpur sa najviac darilo Milanovi Čellárovi, ktorý zahral 67 Stb (38 netto + 29 brutto). V kategórii B súťažiacej o účasť na AGWC na Mauríciu najlepšie zahral Marian Mifkovič, ktorý zahral 78 Stb (51 netto + 28 brutto).

Najlepší štyria hráči v priebežnom poradí túry nastupujú v tzv. Leader flajte. V ďalšom kole, ktoré sa uskutoční v nedeľu 19. júna v Hrubej Borši si toto privilégium užijú v kategórii A: Renáta Macková, Denisa Kanásová, Marián Gróf a Michal Bizoň. V kategórii B bude mať flajt zloženie : Milan Nosál, Marek Granec, Michal Rajninec a Juraj Vašek.

Do celkového poradia túry sa hráčom započítavajú tri najlepšie turnaje, tak ak ste ešte tento rok Golfuj Okolo Sveta Tour nehrali, v Borši máte poslednú šancu, aby ste mohli odohrať plný počet turnajov.

Autor: Jana Janků | 01. júna 2022