Spomienka na A. Bezáka

24. júna 2022

Siedmy ročník Memoriálu A. Bezáka sa uskutočnil tradične 13. júna na golfovom ihrisku v Hrubej Borši, v deň kedy by Tonko oslávil svoje meniny.
Pri skupinovom štarte bolo znovu zaplnených všetkých osemnásť odpalísk, čo svedčí o tradične výbornej účasti spomínajúcich golfových priateľov na vzácneho človeka, ktorý okolo seba vždy rozdával pocit priateľstva, radosti, ochoty pomáhať.
Slávnostný odpal uskutočnil jeho syn Ivan Bezák, ktorý všetkých presvedčil, že pôjde v otcových šľapajách nielen v práci, ale aj v golfe. Spolu so sestrou Daškou sa potom počas celého turnaja vzorne starali o  občerstvenie účastníkov a spomínali spolu s nimi na nezabudnuteľného Tonyho.
Deň sa vydaril po všetkých stránkach, pretože aj počasie tradične dovolilo odohrať plynule celý turnaj na vysokej športovej úrovni, o čom svedčí, že víťaz potreboval zahrať až 44 stb. netto bodov. Ján Babic a František Kmiť sa môžu pochváliť zahratím eaglu, Soňa Honišková a Laco Ujhelyi najdlhšími odpalmi, Jozef Hraško zasa za odpal najpresnejšie k jamke. S najmenším počtomrán zahral ihrisko a umeleckú cenu od Pavla Kuzmu získal Rastislav Antala. Jeho kolegovia sa o účastníkov vzorne postarali ohľadom jedla a pitia.
Hlavnú súťaž a tým aj putovný pohár získal za prvé miesto Štefan Hronček, na pomyselnej debni mu spoločnosť robili Miloš Chodas a Jana Pašková. Všetci ocenení boli odmenení nielen potleskom, ale aj vecnými cenami.
Za bezchybný priebeh súťaže, výborne pripravené ihrisko a empatický prístup patrí poďakovanie kolektívu miestneho golfového klubu.
Účastníci sa už tešia na nasledujúci ročník.

Autor: Jana Janků | 24. júna 2022

Pridať komentár