Českí a slovenskí seniori o Ryder Cup

09. marca 2023

V dňoch 27. februára – 4. marca 2023 sa v tureckom Beleku stretlo 30 českých a slovenských seniorských golfistov na III. ročníku C-S Ryder Cup 2023. Skvelé slnečné počasie, okolo 25°, bez vetra a bez dažďa spolu s kvalitnými ihriskami Olympos, Aspendos, Carya a Lykia links vytvorili základné predpoklady dobrej hry. Účastníci sa ubytovali v  hoteli Cullinan, ktorý otvorili na jeseň minulého roku a ocenili perfektné služby i spa. Každý hráč si uvedomil aj nešťastie, ktoré nedávno postihlo Turecko, a tak spoločne prispeli na fond pomoci obetiam zemetrasenia sumou 500 €.
Formát hry bol štandardný foursome. Prvé dve kolá sa hrali v dvojiciach a tretie kolo boli single. Hodnotilo sa: prvá deviatka jeden bod, druhá deviatka jeden bod
a víťaz súčtu prvej a druhej deviatky získal jeden bod. V prípade rovnosti sa bod delil. Hralo sa celkovo o 93 bodov. Prvé kolo sa odohralo na ihrisku Olympos. Bol to pre slovenský tím šťastný deň. Večer sa uzavrel stavovom 0:2 (11:13) v prospech slovenského tímu. Druhý deň PGA ihrisko Carya poskytlo výhodu tzv. dlhým hráčom a ju aj využili. Skóre sa zmenilo v prospech českého družstva 0:7 (7,5:14:5). Tretí deň hral každý hráč za seba a rozdelilo sa 45 bodov nasledovne: slovenský tím získal 19 bodov a český tím 36 bodov.  Najproduktívnejší hráči zo slovenského tímu boli V. Jaška a P. Tripský. Širšia technická základňa a podstatne viac seniorských golfistov je to, čo tvorí základ úspechu českého tímu. V tomto smere máme na Slovensku čo dobiehať. Výsledky sú dôležité, ale sú iba časť česko-slovenských vzťahov. Priateľská a gentlemanská atmosféra počas celého turnaja, dlhé debaty po hre a večerné rozhovory boli bonusom pre každého z účastníkov.
Zaslúžili sa o to obaja kapitáni družstiev, za české družstvo prezident O. Uher a za slovenské A. Strnad

 

Autor: Peter Muška | 09. marca 2023

Komentáre sú uzavreté.