Dámy v červenom si užívali svoj golfový deň

12. júna 2023

O tom, že ženský golf každoročne silnie, svedčia aj oslavy Medzinárodného dňa ženského golfu Women’s golf day­. Aj tohto roku sa do neho zapojilo viacero golfových klubov. Ako je už tradíciou, dámy prišli v oblečení s červenými prvkami. Za svoje golfové umenie sa však červenať rozhodne nemuseli.

V Borši stovka golfistike i negolfistiek

Najsilnejšie sa Women’s golf day už tradične oslavuje v Hrubej Borši. Aj toho roku to bolo 1. júna, ktorý je zároveň Dňom slovenskej golfistky. Prišlo zhruba sto dievčat a žien všetkých vekových kategórii – golfistky, ale aj kolegyne, priateľky či rodinné príslušníčky, ktoré s golfom ešte iba koketujú. Jedna pred druhou sa predbiehali, ktorá bude mať krajšie oblečenie s červenými prvkami, čo je  celosvetovo dress codom toho podujatia, konajúceho sa začiatkom júna po všetkých kontinentoch sveta.

To je sila! Ženská. Golfová.

Za boršianskou dámskou akciou je prezidentka Slovenskej dámskej golfovej asociácie SKLGA Lucia Maličková a jej kolegyne z výboru. Pre golfisky pripravili turnaj na majstrovskej osemnástke, negolfistky sa zase stretli s inštruktormi na cvičných plochách a niektoré potom aj na deväť jamkovej akadémii. Víťazky oboch turnajov čakali zaujímavé ceny.

Prítomnosť takého množstva členiek sa potom zišla na valnom zhromaždení SKLGA, kde sa preberali aktuálne dámske golfové záležitosti. Napríklad aj zľavy na hru, ktoré sa takmer všetky ihriská rozhodli vo vybrané dni dámam poskytovať. Veď ako je známe, stále ich je medzi golfistami menej ako pánov, takže sú výbornou cieľovou skupinou. Navyše radi aj nakupujú golfové oblečenie a plánujú rodinné golfové dovolenky.

Lozorno zaznamenalo rekord

Najstaršia účastníčka 81-ročná Eva Karvašová sa ku golfu vrátila po vyše 40 rokoch.

V GC Pegas v Lozorne si aj tohto roku vybrali za ženský deň nedeľu. Popoludní sa tam zišla takmer tridsiatka dám. Privítal ich krásnymi červenými jahodami a pohárom prosseca manažér ihriska Michal Hrabovský. Aj tu sa obom skupinám – začiatočníčkam i skúseným golfistkách (však vždy treba niečo poopraviť vo švihu či údere, nie?) tréneri a cvičitelia. Potom sa niektoré dámy vybrali na tamojšiu deviatku, aby si zahrali turnaj systém texas scamble dvojíc.

Dnes v červenom.

Zo spokojných tvárí bolo vidno, že víťazkami boli všetky prítomné, ale cenu za najlepší výsledok si odniesli Eva Pálková a Tatiana Hlinická.

V Lozorne sa môžu tohto roku pochváliť rekordom. Celé dve hodinky vydržala trénovať čipovanie či patovanie aj 82-ročná Eva Karvašová. Je to dáma, ktorá si dodnes celé leto udržuje fyzickú, ale ako hovorí aj duševnú kondíciu intenzívnym plávaním na jazere. Ako Piešťančanka si v Lozorne osviežila svoje golfové znalosti z mladosti. Na turnajoch ju asi neuvidíme, ale deň s golfovými palicami si veľmi pochvaľovala.

Dámy v Lozorne tiež dodržali dress code.

Agamačky a ich kráľovná

Aj Agamačky z GC Agama Koš sa zapojili do Women’s golf day 2023. Uplynulá sobota patrila Aga-mačkám a tie sa do podoby mačiek pred hrou upravila Iva Rapantová.

Nechýbal ani turnaj na tamojšej deviatke – hralo sa spôsobom texas scramble dvojíc. Víťazstvo si odniesli Nina Matulová a Marta Kožáriková. Na záver tiež vyžrebovali Kráľovnú Aga-mačiek – stala sa ňou Dada Roskošová. Zaujímavé ceny nachystal jeden z účastníkov podujatia kocúr Vlado Pechočiak.

Aga-mačky s mačkovitým imidžom.

 

Autor: Jana Janků | 12. júna 2023