Predviedli sa aj hendikepovení športovci

15. augusta 2023

Šestnásty ročník Charity golf cup, ktorý bol v sobotu 5. augusta 2023 na ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici, bol podujatím, ktoré  spája nielen hokejistov, hercov, ale aj ľudí, ktorí chcú pomôcť dobrej veci. Tento rok bol prelomový, lebo sa podarilo zviditeľniť aj Slovenskú golfovú asociáciu hendikepovaných SKGAH.

Táto asociácia má sídlo v Koši a od jej vzniku sa spája aj s Golfovým klubom Agama.

Gratulácie Filipovi Graňovi k striebru

Svoj priestor na turnaji v Tatrách dostal aj zlatý – či vlastne tento rok strieborný 🙂 Filip Graňo- tiež člen SKGAH ale aj GK Agama. Už v úvode slávnostného večera po turnaji mu organizátori gratulovali ku krásnemu druhému miestu, ktoré získal tento rok na Špeciálnych  olympiádach v Berlíne.

Prvá rana  na jamke č. 6

Člen Agamy – Ejco- Vajco Feri Halmo prijal návrh a turnaja sa zúčastnil so svojim paragolferom. Spolu so sekretárom SKGAH Jarkom Šalavárym reprezentovali SKGAH a na jamke číslo 6. Chalani  mali možnosť s každým fligtom zahrať si prvú ranu.

Príspevok na činnosť

Na tatranskom charitatívnom podujatí sa opäť  potvrdilo, že hendikep je len číslo a golf dokáže spojiť všetkých ľudí dobrej vôle.
Od Petra Bondru a Sylvie Hruškovej  obdržala SKGAH šek v hodnote 2 000 Eur. Prezidentka Agamy Petra Dzuriková bola ocenená za 10 rokov s Charity golf cup nádherou cenou od Achilleas glass.
Čo dodať?  Klobúk dole pred organizátormi a všetkými zúčastnenými, ktorí stále majú svoje srdiečka na tom pravom mieste.
Autor: Petra Dzurikova | 15. augusta 2023