Mai Anh Ngyen a  Peter Straňák seniorskými majstrami 2023

12. októbra 2023

Posledný turnaj sezóny seniorov bol už tradične o Pohár Prezidenta ASGS. Ním sa uzavrela Senior Tour ´23. Jednoznačne bola úspešná.

Niektoré putovné poháre boli odovzdané už počas sezóny a posledné si víťazi prevzali na záverečnom stretnutí na Red Oak v Nitre. Za celú sezónu  odohrali seniorski golfisti desať dvojdňových turnajov. Turnaj dvojíc  museli organizátori zrušiť a jeden na Táľoch pre  premočené ihrisko predčasne ukončiť. Paralelne s turnajom o Pohár Prezidenta ASGS sa skončil aj turnaj v jamkovej hre. Výsledky z neho boli započítané do celoročnej súťaže SENIOR TOUR´23.

O Pohár Prezidenta ASGS

Víťazom a držiteľom putovného pohára pre rok 2023, ktorý vlani vyhral Marián Mikoczy, je teraz Jaroslav Laurinec.

Majstrovstvá ASGS v jamkovej hre

Turnaj sa tradične hrá na konci sezóny. Tak tomu bolo aj tento rok. Ihrisko privítalo hráčov slnkom a vetrom. Do súťaže nastúpilo celkove 40 hráčov a hráčok. Oproti  vlaňajšku došlo k zmene víťazov vo všetkých štyroch kategóriách.

Supersenior+Master Ladies

Víťazkou a držiteľkou putovného pohára sa stala Katarína Opršalová.  Na druhom mieste skončila Mária Hrušková a treťom Hadbábna Oľga.

Supersenior+Master Muži.

Na treťom mieste Pagáč Miloš. Vo finále si lepšie počínal Jozef Hruška a stal sa majstrom v jamkovej hre vo svojej kategórii a držiteľom putovného pohára za rok 2023. Druhé miesto obsadil Ignác Pňaček.

Senior Ladies

Na treťom mieste skončila Oksana Hirmanová. Vo finále si lepšie počínala Mai Anh NGUYEN THI a posunula vlaňajšiu držiteľku putovného pohára Evu Kľačkovú na druhé miesto.

Senior Muži

Na treťom mieste skončil Peter Straňák. Na druhom mieste skončil Miroslav German. Ladislav Valíček víťazstvom 4/3 sa  stal majstrom ASGS v hre na jamky za rok 2023 a držiteľom putovného pohára.

Záverečné vyhodnotenie

Keďže body z jamkovej hry boli posledné, ktoré sa započítali do celoročnej súťaže, záver večera patril vyhláseniu víťazov SENIORTOUR´23. Hodnotených bolo šesť kategórii. Putovné poháre si odniesli všetci víťazi všetkých kategórii.

Netto Throphy

Na treťom mieste skončil Zdenek Fridrich. Druhé miesto obsadila Hadbábna Oľga. Prvé miesto tak ako v roku 2022 potvrdila Margita Pňačková.

14+ Throphy

Na treťom mieste skončil Ladislav Ujhelyi. Druhé miesto obsadil Sýkora Jozef a obhájil tak vlaňajšiu pozíciu. Prvé miesto vybojoval Szedély Erich a potvrdil svoju dobrú formu obhájením vlaňajšieho titulu.

Supersenior+Master Ladies Trophy

Na treťom mieste skončila Hadbábna Oľga. Druhé miesto obsadila Mária Hrušková.  Prvé miesto získala Katarína Opršalová. Za celú sezónu si získala päť prvých miest a dve druhé.

Supersenior+Master Muži Trophy

Na treťom mieste skončil Miloš Pagáč. Druhé miesto obsadil Jozef Hruška a  prvé miesto získal Ignác Pňaček.

Ladies Trophy

Na treťom mieste skončila Faláthová Mária. Druhé miesto obsadila Eva Kľačková. Prvé miesto vybojovala Mai Anh NGUYEN THI, ktorá  počas sezóny získala päť 5 víťazstiev a dve druhé miesta.

Senior Trophy

Na treťom mieste skončil Škorec Bohumil. Druhé miesto obsadil Miroslav German. Prvé miesto vybojoval Peter Straňák. Potvrdil svoju formu obhájením vlaňajšieho víťazstva. Celkove získal počas sezóny päť víťazstiev.

Novými seniorskými majstrami ASGS pre rok 2023 sú Mai Anh NGUYEN THI a  Peter STRAŇÁK.

Autor: Jana Janků | 12. októbra 2023