SKI & GOLF sa po piatich rokoch vracia do Vysokých Tatier

16. marca 2024

Päťročná pauza obľúbeného podujatia SKI & GOLF vo Vysokých Tatrách súvisela najmä s pandémiou. Teraz je však späť. V dňoch  4.-7. apríla 2024 sa vráti do golfového rezortu Black Stork a na svahy nad Štrbským Plesom. Verme, že to počasie dovolí. Chystajte si teda lyže a golfové bagy.

Vysoké Tatry sú jedinečným miestom. Špecifické sú práve na jar, keď sa dá ešte stále lyžovať na horách, ale v podhorí už môžete hrať golf. Za obnoveným lyžiarsko-golfovým podujatím SKI & GOLF hľadajte niekoľko mien. Je to najmä lyžiarsky reprezentant a účastník svetových podujatí, ale už aj golfista Adam Žampa. V Tatrách súťažil v roku 2015, a to len pár dní pred slovenským finále sa učil hrať golf! Reprezentoval nás vtedy aj na svetovom finálev Rakúsku  a v lyžiarskych pretekoch bol prvý. Práve on presvedčil dve dámy – Sylviu Hruškovú, riaditeľku golfového rezortu Black Stork vo Veľkej Lomnici a skúsenú marketingovú pracovníčku  a organizátorku 10 ročníkov SKI&GOLF Slovakia Championship 2010-2019 Danku Veleckú, aby znova tieto preteky na Slovensku oživili. Ďalší, kto sa pridal k organizátorom, je Rorry Sabbatini, slovenský strieborný medailista v golfe na OH Tokio 2020.

Aj tohto roku najlepší šiesti súťažiaci postupujú na svetové finále SKI & GOLF do rakúskeho Kaprun-Zell am See, ktoré bude v máji 2024.
Pre tých, ktorí sa chcú zabaviť, bude aj kategória Open a teamový texas scramble.
Program obohatí Live music párty v Spitz restaurant v Starom Smokovci a charitatívny večer v hoteli International. ,,Pozývam vás na skvelý koncept SKI & GOLF, ktorý nám tu všetkým chýbal,“ hovorí Adam Žampa.  ,,Príďte si zasúťažiť v dvoch disciplínach na snehu aj na grínoch a zažite neopakovateľnú atmosféru najvyšších hôr v strednej Európe,“ dodáva Danka Velecká. ,, Som presvedčený, že si to užijeme,” uzaviera Rory Sabbatini.

PROGRAM SKI & GOLF 2024

Organizačný tím.

ŠTVRTOK  4. apríl 2024

od 10.00 hod.  – Tréningové kolo v golfe
Prosíme účastníkov, aby si rezervovali individuálne tee time na golfovej recepcii (50 % zľava na green fee)

17.00 hod  – Žrebovanie poradia pretekov v lyžovaní
Na žrebovaní nie je potrebná účasť pretekárov
Výsledky žrebovania budú známe na stránke SKGA o 18.00 hod.

(www.skga.sk – turnaj, príloha)

PIATOK  5. apríl 2024

8.00 – 10.00 hod.   Registrácia na Štrbskom Plese
(Peky bar vedľa starej sedačky na Interski)

9.00 – 10.30 hod. Rozlyžovanie (individuálne)

10.30 hod.  Prehliadka trate

10.45 hod. Štart  1. a 2.kolo (podľa žrebovania z predošlého dňa:
poradie vyžrebovaných pretekárov je zoradené podľa kategórií
v poradí***: Junior, Main, Mid-Age, Maters, Open)

16.00 hod.  Neskorý obed v reštaurácii Spitz Starý Smokovec

17:00 hod.  Vyhodnotenie lyžiarskej časti v Spitz restaurant
a štartová listina na golf

17.30 hod.  Live music v Spitz restaurant

SOBOTA  6. apríl 2024

9.00 hod.   Golfový turnaj, 18 jamiek Black Stork, Veľká Lomnica

štart podľa kategórií a HCP

16.00 hod   Charitatívny večer v hoteli International**** vo Veľkej Lomnici (bufetové stoly a živá hudba)

Dražba lyží/Adam Žampa a golfového výstroja/Rory Sabbatini
Vyhodnotenie pretekov
Tombola

21.00  hod  Párty v reštaurácii Humno v Tatranskej Lomnici

NEDEĽA,  7. apríl 2024

10.00 hodGolfový turnaj – texas
Black Stork, Veľká Lomnica, 18 jamiek.

Prosíme účastníkov, aby sa prihlásili individuálne na golfovej recepcii (50 % zľava z green fee)

PROPOZÍCIE

VSTUPNÉ PODMIENKY

Prednostné požiadavky

Golfisti a lyžiari (profesionáli aj amatéri), ktorí sú riadnymi členmi akceptovaných golfových klubov národnej alebo medzinárodných golfových asociácií, sú kvalifikovaní zúčastniť sa súťaže.  Handicap musí byť max. 36. Súťaž je hraná pravidlami R&A St. Andrews a miestnymi pravidlami golfového rezortu Black Stork vo Veľkej Lomnici. Lyžiari zlyžujú svah na dva pokusy.

Kategórie

A do 18 HCP

PRO (bez vekového limitu)
Juniors  (muži a ženy narodení 2003 a mladší)
Main Class (muži a ženy narodení 2002 – 1984)
MID AGE (muži a ženy narodení 1983 – 1974)
MASTERS I. (muži a ženy narodení 1973 – 1964)
MASTERS I. (muži a ženy narodení 1963 a skôr)

B  18,1 – 36 HCP

OPEN (muži a ženy bez vekového limitu,  prihlásení s HCP 37 – 54 budú

prepočítavaní s HPC 36)

V prípade, že v v niektorej z kategórií budú menej ako 3 pretekári, pridajú sa ku najvhodnejšej kategórií. Rozhodne o tom organizačný výbor.

Výsledky
Všetky kategórie: čas lyžiarskych pretekov (okolo 36 sekúnd) je násobený koeficientom a sčítaný s plným golfovým skóre (36 jamiek).

Lepší výsledok lyžovania v sekundách vynásobený koeficientom  skóre 1

Plné skóre golfovej súťaže skóre 2

Čas súťažiacich v lyžiarskych pretekoch bude násobený koeficientom, ktorý určí organizačný výbor po lyžiarskych pretekoch a pripočítaný ku skóre z golfového kola. Ak súťažiaci nedokončí lyžiarske preteky, má druhú šancu štartovať znova  na konci kompletného štartovného poľa. Súťažiaci, ktorí nedokončia ani druhú jazdu, dostanú taký istý čas ako najpomalší účastník ich kategórie. V prípade rovnakého výsledku najprv rozhodne lepší výsledok v lyžiarskych pretekoch a potom výsledok golfového kola (počet rán na posledných 18, 9, 6, 5, 4, 3, 2, 1).  Ak je skóre stále rovnaké, rozhodne play off z jamky číslo 1A.

Organizačný výber si vyhradzuje právo v prípade nutnosti na promptné doplnenie technických ustanovení za účelom dodržania regulérnosti súťaže.
Golf
Golf sa bude hrať na ihrisku Taylor (A) a Braid (B), na rany, poradie hráčov na štarte bude závisieť od výsledkov v lyžovaní, HCP hráčov a kategórie. Odpaliská: muži žlté, ženy červené, PRO muži čierne, PRO ženy modré. Systém hry: Rany brutto. Zmena vyhradená.

Ceny a víťazi
Vecné ceny pre 1. miesto v jednotlivých kategóriách.

Víťazi v kategórii A (1.miesto) postupujú na svetové finále SKI & GOLF v Zell am See – Kaprun, ktoré sa uskutoční v máji 2024. V prípade, že víťaz kategórie sa finále v Zell am See nebude môcť zúčastniť, postupuje súťažiaci z celkového absolútneho poradia, podľa umiestnenia.

POPLATKY:

249 €/ osoba
199 €/ člen LGK  a PRO
419 € / Twins (dvojica: 1 lyže a 1 golf)
699 € / Team (4-členné družstvo: 2 lyže a 2 golf)

Poplatky zahŕňajú celodenný skipas, lyžiarske štartové číslo, neskorý obed po pretekoch v lyžovaní a live párty v Spitz restaurant, turnajovú hru golfu na 18 jamiek, technické zabezpečenie golfového turnaja, občerstvenie do bagu po 9 jamke na golfe, charitatívnu večeru v hoteli International****  a vecné ceny

Poplatok je nutné zaplatiť vopred, najneskôr do 15. marca 2024.

UBYTOVANIE hotel INTERNATIONAL****

140 €/ izba pre 2 osoby v 2-lôžkovej izbe
110 €/ izba pre 1 osobu v 2-lôžkovej izbe

Cena zahŕňa raňajky formou bufetových stolov, neobmedzený vstup do wellness centra, župany a papučky na izbe, wifi pripojenie, strážené parkovisko.

Štýlový hotel International je uprostred golfového rezortu vo Veľkej Lomnici, má 28 dvojlôžkových izieb a jeden apartmán. Jedinečným je oddych vo vonkajšom vyhrievanom bazéne. Vo wellness centre je aj vnútorný bazén s protiprúdom a vírivou vaňou, parná, suchá aj infra sauna, jacuzzi, tepidárium, posilňovňa. Vybrať si môžete zo širokej ponuky rôznych druhov masáží. Reštaurácia ponúka pestré menu aj pre najnáročnejších gurmánov.

Kontakt: +421 52 466 1111, e-mail: international@golfinter.sk

Golfový rezort Black Stork, Veľká Lomnica

V golfovom rezorte Black Stork je 27 jamkové golfové ihrisko, kryté odpalisko, chiping area, 2 x putting green, PRO tréneri, požičovňa golfového výstroja, golfový obchod i golfový simulátor. Vstup na kryté odpalisko a tréningové plochy je bez poplatku. Na golfovom ihrisku je možné hrať od apríla do októbra, kryté odpalisko je k dispozícii počas celého roka, rovnako ako golfový simulátor v hoteli International.

Kontakt: +421 52 4661 806, e-mail: golfrecepcia@golfinter.sk, www.golftatry.sk

Organizátor a registrácia hráčov:

TEAM Žampa&Sabbatini Slovakia

Kontakt: +421 903 987 320

E-mail: skigolfSK@gmail.sk
Registrovať sa možno aj na www.skga.sk.

SKI & GOLF 2024

Spomienka na predchádzajúce ročníky.

 

 

 

Autor: Jana Janků | 16. marca 2024