Slovenský tím Žampa & Sabbatini hviezdil pod Kaprunom

13. mája 2024

Štvorčlenný slovenský tím Žampa & Sabbatini vybojoval začiatkom mája v celosvetovej konkurencii na Ski & Golf World Championship 2024 v rakúskom Kaprun – Zell am See výborné 2. miesto. Slovensko má aj majstra sveta.

Tím bol  zložený z víťazov národného kola Ski&Golf, ktoré bolo v apríli vo Vysokých Tatrách. Tvorili ho Matúš Maďar (PRO), Michal Galko (Main), Dalibor Manďák (MidAge), Vladimír Moško (Masters). Dalibor Maňďák  sa zároveň stal majstrom sveta v mužskej kategórii mid -amateurs.

Lyžiarska časť podujatia prebehla dňa 9. mája 2024 na ľadovci Kaprun pod Kitzsteinhornom , kde v ťažkých poveternostných podmienkach tím Žampa & Sabbatini obsadil v obrovskom slalome celkovo 4. miesto. Ďalšie dva dni sa hrali dve golfové kolá  na ihrisku GC Zell am See – Kaprun Saalbach, kde sú dve majstrovské osemnástky – Kitzsteinhorn a Schmittenhohe. Hráči sa prestriedali na oboch ihriskách. Po 1. hracom golfovom dni tím postúpil na 3. miesto a v záverečný deň to dobrou golfovou hrou vytiahol na konečné 2. miesto.

 

Na stupňoch víťazov.

Strieborný slovenský tím.

Po lyžiarskych pretekoch na Kaprune.

Autor: Jana Janků | 13. mája 2024