Priatelia spomínali

27. júna 2024

Memoriál Antona Bezáka sa už niekoľko rokov zapisuje stabilným spôsobom do programu ľudí, ktorí mali možnosť poznať tohto vzácneho človeka. Radi sa vracajú na golfové ihrisko do Hrubej Borše, v presne stanovený dátum, ktorým je deň tradične 13. jún, teda v deň keď všetci Tónovia oslavujú meniny. Účastníci, organizátori, personál ihriska a reštaurácie presne vedia, čo ich čaká, čo je ich úloha. Jedinou neznámou je počasie, ale akoby aj príroda pochopila, o čo tu ide a necháva golfistov v pokoji prejsť celé ihrisko.

Tohto roku sa na odpaliská postavilo o desiatej hodine 75 hráčov a hráčok, ale prvý tradičný odpal mal syn Ivo Bezák. Potom sa rozbehla športová súťaž, v ktorej sa o občerstvenie príkladne staral vždy ochotný a odborne zdatný personál reštaurácie a Tónkove deti – Daša a Ivo.

Na konci boli vyhlásení najlepší. Doplnkové súťaže sa stali korisťou Romana Jurdu, Evy Pálkovej a Andreja Gerstnera. Celkovo ôsmym víťazom a dočasným majiteľom putovného pohára sa stal Peter Fitoš, v tesnom závese za ním skončili Roman Kováč a Pavel Kmeť. Cenu za najmenší počet rán tradične venuje arch. Pavol Kuzma a pripadla Jozefovi Hraškovi, ale rovnaký vynikajúci výkon 80 rán si pripísali aj ďalší dvaja majstri golfového remesla – Miroslav Juhász a Tomáš Luciak. Účastníci sa tešia na desiaty ročník, aj keď mnohí nechceli veriť, ako rýchlo tých desať rokov ubehlo a ako dlho všetkým Tony chýba.

 

Autor: Lubomir | 27. júna 2024