Hráč roka? Kto iný ako Rory?

07. decembra 2012

Severoírčan Rory McIlroy, obyvateľ mesta Holywood v Severnom Írsku, má za sebou úžasnú sezónu. Vyhral štyri z desiatich turnajov PGA túry a desaťkrát skončil v prvej desiatke. A tak nečudo, že ho vyhlásili za najlepšieho hráča PGA Tours. Tento len 23-ročný hráč je tak najmladším v histórii, kto získal Cenu Jacka Nicklausa. Predtým to bol v roku 1998 Tiger Woods. Pritom ešte na začiatku sezóny sa vôbec nezdalo, že na túto cenu má. Na The Masters skončil až 40., potom neprešiel trikrát katom na piatich PGA turnajoch vrátane U.S. Open. Ďalším sklamaním bolo jeho vystúpenie v The Olympic Club a v British Open skončil dokonca na 60. mieste. Potom sa však jeho karta obrátila. Na ďalších piatich turnajoch skončil v prvej desiatke, tri dokonca vyhral. A vari najimpozantnejšia bola jeho dominantná výhra na Majstrovstvách PGA v Južnej Karolíne. A tak do roku 2013 vstupuje ako hráč č.1.