V Agame v Koši sľubujú opäť kopu zábavy

12. marca 2013

Pštros, koníky, lány levandule, včely poháňajúce pomalé flajty. To všetko sa bude dať zažiť v golfovom areáli Agama v Koši. Hovoríme o tom s prezidentkou tamojšieho golfového klubu Petrou Dzurikovou.

  • Aké novinky čakajú v roku 2013 návštevníkov vášho rezortu?

Tento rok budeme mať ihrisko už druhý rok v prevádzke, tak verím, že bude v lepšej kondícii. Ešte  na jeseň sme stihli nejaké „kozmetické“ úpravy, ktoré by mali prispieť k lepšej hre. Tiež driving range prešiel zásadnou zmenou, a to vybudovaním zavlažovacieho systému a nanovo zasiatou trávou.

  • Váš areál začína byť zaujímavý aj pre organizátorov turnajov…

Áno. Dôkazom toho je, že prvýkrát bude u nás Turnaj olympijských nádejí TON. Takže dúfame, že si naše ihrisko nájde nových priaznivcov z radu juniorov.

  • Vraj ste nachystali na jar veľké prekvapenie nielen pre juniorov ale aj dospelých golfistov. Prezradíte, o čo ide?

V našej mini ZOO okrem pštrosa menom Kariňa, ktorého sme k nám prisťahovali na jeseň, pribudnú v máji nádherné kone plemena Írsky cob-tinker. Máme v pláne spestriť naše služby aj o jazdectvo. Konečne sa snáď golfisti pri golfe budú menej hrbiť!

  • Ako však vieme, to nie je jediný váš zámer…

Zhrnula by som to takto: Z nášho areálu chceme spraviť malé Provensálsko! Už tento rok  sa ideme pustiť do prvej etapy výsadby levandule na nehrateľných plochách na ihrisku. Nakoľko jeden z našich členov je včelár, v blízkosti budú úle a v budúcnosti budeme mať vlastný med pod značkou GK Agama. Chystáme sa tiež včely vychovať na zrýchlenie tempa pomalých flajtov. To bude úloha maršála do budúcej sezóny!:-)

  • Kto vás pozná, vie, že vo vašom golfom areáli sa viete skvele baviť, ale rovnako viete pomáhať slabším.

A o tom svedčia aj naše plány na tento rok. Každý rok organizujeme hromadný odber krvi i charitatívne zbierky na pomoc konkrétnym subjektom. Minulý rok nám napadla myšlienka, ktorej sme sa chytili a vďaka pomoci Jany Brabníkovej a Miroslavovi Lidinskému z Českej golfovej asociácie hendikepovaných (CZDGA) sa nám podarilo založiť Slovenskú golfovú asociáciu hendikepovaných (SKGAH). V januári 2013 sa stala členom SKGA. A našej malej dedinke Koši vznikne tento rok Tréningové centrum hendikepovaných golfistov. PRO tréner Ján Štepnovský bude riadne zaškolený na prácu s tými, ktorí sa budú chcieť napriek nejakému hendikepu venovať golfu.

  • Chystáte pre nich aj nejaký turnaj?

Touto cestou chcem všetkých srdečne pozvať do nášho areálu 8. júna 2013, kedy bude v spolupráci z CZDGA otvorený deň a golfový turnaj nielen pre hendikepovaných golfistov. Slovo hendikep sa v ten deň bude skloňovať inak, ako sme zvyknutí. Podujatie bude určené pre všetkých, ktorých táto myšlienka chytila za srdce. Pokúsime sa zahrať si golf  aj iným spôsobom, ako sme doteraz boli zvyknutí.

Foto: archív Agamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Jana Janků | 12. marca 2013