Na Táľoch v júni opäť svetový ženský golf, o titul zabojuje aj Z. Kamasová

03. apríla 2013

Najprestížnejšia ženská európska golfová túra Ladies European Tour (LET) zavíta od 20. do 23. júna 2013 opäť na ihrisko Gray Bear na Táľoch. Prvé majstrovské golfové ihrisko na Slovensku sa tak turnajom Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect už štvrtýkrát zaradí do kalendára LET spolu s takými prestížnymi turnajmi ako Evian Masters vo Francúzsku, British Open, Australian Ladies Masters alebo Dubai Ladies Masters.

„Ladies European Tour sa vo svete teší obrovskemu záujmu. Preto sme radi, že máme možnosť organizovať turnaj už štvrtý krát na Slovensku,“ povedal promotér turnaja Jozef Soták.

Na ihrisku Gray Bear na Táľoch sa od 20. do 23. juna v štyroch kolách v hre na rany predstaví viac ako 100 profesionálnych hráčok z takmer 30 krajín celeho sveta. Turnaj je dotovaný sumou 250 tisíc eur a hráčky majú k tomu možnosť získať automobil za Hole in One.

Zuzana Kamasová počas minuloročného Ladies European Tour

Zuzana Kamasová počas turnaja Zuzana Kamasová počas minuloročného Ladies European Tour

V bohatom sprievodnom programe nebude chýbať ani obľúbená exhibícia „Longest Drive Downhill“, kde sa hráčky opätovne pokúsia prekonať slovenský rekord v absolútne najdlhšom ženskom odpale dole lyžiarskou zjazdovkou na Táľoch.

Na podujatí sa zučastní aj zatiaľ jediná slovenská víťazka turnaja v seriáli LadiesEuropean Tour – Zuzana Kamasová. Marocké víťazstvo z roku 2011 jej dáva predpoklad pre dobré umiestnenie aj na Táľoch.

„Na turnaj na Táľoch sa vždy veľmi teším, keďze je to moje domovské ihrisko. V nadchádzajúcej sezóne odohrám takmer vsetky turnaje v kalendári LET, ale doma to je vzdy špeciálne,“ prezradila Zuzana Kamasová.


Zdroj:
športky, Hugo Bach
Foto:
zuzanakamasova.sk
Autor: internet | 03. apríla 2013