V Hrubej Borši nechcú otvorenie ihriska unáhliť

05. apríla 2013

Golfisti netrpezlivo čakajú na to, kedy v Green Resorte v Hrubej Borši otvoria celé 18-jamkové majstrovské ihrisko. Jeho majitelia si však hovoria: Všetko má svoj čas. O tom a niektorých novinkách hovorí Dagmar Munková.

  • Ako začínate sezónu 2013?

Našim primárnym cieľom je, aby do Green Resortu chodilo čo najviac golfových hráčov bez ohľadu na to, či ide o našich členov, alebo členov iných klubov. Preto sme na túto sezónu pripravili dva cenníky tak, aby sme vyhoveli čo najväčšiemu spektru golfistov. Ale samozrejme pracujeme na tom, aby sa naša členská základňa rozrastala, či už o doživotných alebo ročných, ale hlavne spokojných členov.

  • Zvyšovali ste oproti vlaňajšku ceny?

Nie. Stále sa držíme s cenou za hru do 10 €. Takže hráči – nečlenovia môžu hrať 9 jamiek (PAR 28) už za 5 € v týždni a cez víkend za 6 €. Nových 6 majstrovských jamiek (PAR 24) stojí od 10 €. Členovia nášho klubu majú ceny ešte výhodnejšie. V júli ale začnú platiť nové ceny na 9-jamkové ihrisko (PAR 36), kde sa bude hrať za 24 € v týždni a 29 € cez víkend.

  • Aké benefity ponúkate členom?

Veľa hráčov chce mať doživotné členstvo v klube a s tým späté zvýhodnené podmienky. Práve im ponúkame doživotné členstvo aktívne a neaktívne, podľa toho, ako často chcú golf hrať. Dlhodobou a najpodstatnejšou výhodou tohto členstva je, že od otvorenia areálu v roku 2010 im umožňujeme využívať formu splátok – každoročne vo výške 100 €. Garantujeme im vstupný členský poplatok vo výške 1 700 € a pre manžela/-ku 1 000 €. Plnú sumu zaplatia až vo chvíli, keď otvoríme celé 18-jamkové majstrovské ihrisko a uhradené splátky im budú z tejto sumy odrátané. Akciu na doživotné členstvo za nezmenenú cenu máme až do 30. apríla 2013. Po tomto termíne sa vstupný členský poplatok zvýši na 2 200 € a v prípade manžela/-ky na 1 500 €.  Aj naďalej bude úhrada možná formou plátky 100 €. Za ďalšiu výhodu považujeme prevoditeľnosť doživotného členstva, čo si nie každý uvedomuje. Je dobré pozerať sa naň ako na investíciu s možnosťou budúceho zisku. Členom však ponúkame aj rôzne iné výhody, napríklad prednostný vstup na postupne otvárané jamky 18-jamkového majstrovského ihriska.

  • Nie každý sa chce ale dlhodobo zaviazať jednému klubu…

Mysleli sme aj na takých. V tejto sezóne im ponúkame novinku – ročné aktívne členstvo s ročným fee 500 €. V tejto sezóne sú s ním tiež späté rôzne výhody. Novinkou je aj aktívne ročné fee pre juniorov podľa troch vekových kategórií, pričom deti do 10 rokov hrajú zdarma a ostatným ponúkame zľavy až do výšky 50 %.

  • Aké novinky čakajú tohto roku návštevníkov vášho rezortu?

Tou najdôležitejšou budú pravidelné turnaje, a to tak na úpravu HCP, ako aj priateľské bez úpravy HCP. Chceme zaviesť tradíciu sobotňajších turnajov v Hrubej Borši. Zatiaľ sa budú hrať na 9-jamkovom verejnom ihrisku, ale iba dovtedy, kým otvoríme plnohodnotné 9-jamkové ihrisko s parom 36.

  • A čo tí, ktorí o hre golfu ešte iba uvažujú?

Keďže chceme prilákať k tomuto športu nových záujemcov, pripravili sme produkt tzv. Štart karta – golfový kurz pre začiatočníkov. V rámci neho  bude možné získať základné teoretické a praktické znalosti o golfovej hre iba za 20 €. Po dvoch hodinách s PRO trénerom získajú záujmcovia oprávnenie hrať v areáli na 9-jamkovom verejnom ihrisku aj bez zelenej karty.

  • Golfisti však netrpezlivo čakajú najmä na otvorenie celého 18-jamkového majstrovského ihriska…

Sme si toho pravdaže dobre vedomí. Ale všetko má svoj čas. Už štvrtý rok hovoríme o férovosti z našej strany, ktorú dokladáme predovšetkým možnosťou splácania vstupných poplatkov pri doživotných členstvách formou splátok – keďže ihrisko dobudované nemáme. Vieme, že plány boli o čosi priaznivejšie ako skutočnosť. Žiaľ situácia je taká, že možno pomalšie ďalej zájdeš. A my ideme. Začínali sme s driving rangom a 6-jamkovou akadémiou. V minulej sezóne sme dobudovali tréningové plochy, ktoré areálu tak chýbali. Následne sa rozšírila akadémia z 6 na 9 jamiek  a konečne sa otvorili aj časť 18-jamkového majstrovského ihriska. V súčasnosti je hrateľných 6 jamiek, ale v júni tohto roku spustíme hru na plnohodnotnom 9 jamkovom ihrisku (PAR 36), čo samozrejme považujeme za najdôležitejšiu udalosť sezóny. Zároveň predpokladáme, že v tomto roku stavebne ukončíme práce na celom 18-jamkovom majstrovskom ihrisku, ktoré plánujeme otvoriť nasledujúci rok. Čo najskôr by sme chceli začať budovať aj nový klubový dom.

  • Vieme, že Green Resort neznamená len golf, ale tiež bývanie.  Ako to vyzerá s predajom pozemkov?

Projekt Green Resort sa skladá zo štyroch etáp. V súčasnosti máme predané všetky pozemky 1. a 2. etapy, 3. etapa sa dopredáva. Väčšina predaných stavebných parciel je už zastavaná a výstavba nových rodinných a víkendových domov naďalej prebieha. Ceny pozemkov v 3. etape sa začínajú od 53 € za m2. V roku 2012 sa začal predaj pozemkov v poslednej a zároveň najexkluzívnejšej etape – Green Residence. Od prvých troch sa líši najmä tým, že pozemky sú priamo na majstrovskom ihrisku. Bývanie tam je spojené s nadštandardnými službami a  nadčasovou a modernou architektúrou výstavby. Obyvateľom bude poskytovať maximálne súkromie a bezpečnosť, pretože pozemky budú v uzatvorenom komplexe vybaveným moderným kamerovým systémom. Tam sa ceny pozemkov začínajú od 59 € za m2.

  • Ako hodnotíte súčasnú situáciu v slovenskom golfe a jeho najbližší vývoj?

Golf na Slovenskusa našťastie rozvíja. Možno pomalšie ako v Česku, ale určite ide dopredu. Nie je tu toľko ihrísk, ale určite majú golfisti kde hrať. A my sme ďalším „neokukaným“ miestom. Budeme sa snažiť, aby boli hráči spokojní hlavne s kvalitou hracích plôch a zároveň aj službami, ktoré sú s tým spojené. V tejto sezóne bude u nás pracovať už šesť trénerov, s ktorými môžu hráči neustále zlepšovať svoje golfové zručnosti.

Autor: Jana Janků | 05. apríla 2013