V Black Stork sa už tiež hrá, na Ski & Golf majú prísť aj PRO hráčky

21. apríla 2013

Zima konečne prepúšťa svoje miesto jari aj vo Vysokých Tatrách, a tak v rezorte Black Stork mohli otvoriť prvú deviatku. Na víkend 27.-28. apríla 2013 tam pripravujú  prvé tohtoročné podujatie – 4. ročník Ski & Golf.

 O tom, čo účastníkov Ski&Golf čaká, hovoríme so šéfkou marketingu Dankou Veleckou.

  • Doteraz bývalo toto podujatie v polovici apríla a  problém býval skôr so snehom. Teraz ste ho museli o dva týždne posunúť. ..

Áno, dlhá zima zohrala svoje. Vo väčšine okolitých stredísk sa ešte naplno lyžuje a s otvorením golfového ihriska sme museli počkať. Ale dočkali sme sa. Od 19. apríla 2013 hráme už aj u nás na prvej otvorenej deviatke. Do konca apríla majú hostia 30 % zľavu z poplatku za hru, vstup na treningové plochy je bezplatný.

  • Vlani sa v obrovskom slalome v rámci Ski & Golf súťažilo na zjazdovke Interski, predtým v Jasnej.  Kde bude  trať vytýčená tohto roku?

Účastníci budú v sobotu 27. apríla  dopoludnia súťažiť v obrovskom slalome pravdepodobne v Lomnickom sedle, ale o definitívnom mieste rozhodneme aktuálne a prihlásených budeme včas informovať. Bude sa pretekať na dve kolá, pričom súťažiaci si vyberie lepší čas.

  • A čo golfová časť?

Golf sa bude hrať na dve kolá – v sobotu popoludní a v nedeľu dopoludnia v areáli Black Stork, na tých deviatkach, ktoré budú vzhľadom na poveternostné podmienky v najlepšom stave. V tomto prípade sa budú započítavať výsledky oboch kôl.

  • Ski & Golf má už tradične nielen športovú ale aj socializačnú časť…

Je to tak. Tohto roku sme pripravili ochutnávka juhoafrických vín od spoločnosti seven24, s.r.o. Vychutnáme si širokú škálu tých najlepších vín, ktoré sa urodia v juhoafrickom vinárskom regióne Cape. A aj tento rok sa budú pretekári nesúťažne zabávať na párty po prvom dni turnaja.

  • Aké sú podmienky účasti na Ski & Golf?

Prihlásiť sa môžu hráči s HCP minimálne 36. Štartovné je 160 € (100 € pre členov LGK), zahŕňa dve kolá golfu -18 jamiek, 1-dňový skipas, lyžiarske štartovné číslo, nealko nápoje a občerstvenie počas pretekov v lyžovaní aj golfe, vecné ceny. Pretekárom ponúkame výhodnú cenu ubytovania v hoteli International 86 € (noc/2-lôžková izba), alebo 77 € (noc/sólo využitie), vrátane raňajok formou bufetových stolov a neobmedzeného vstupu do wellness centra. Viac informácií vám poskytneme na golfrecepcia@golfinter.sk.

  • Aká odmena čaká víťazov?

Piati najlepší budú reprezentovať Slovensko na svetovom finále v SKI&GOLF World Championship 13.-15. mája 2013 v rakúskom Zell am See. Golf sa bude hrať na tamojšom krásnom golfovom ihrisku a lyžiarske preteky budú prebiehať na blízkom ľadovci Kaprun. Mimochodom, slovenská účasť bola v minulosti vždy úspechom. Napríklad Daniela Jorčíková je už vo svojej kategórii trojnásobnou svetovou víťazkou.

  • Aj tohto roku vraj čakáte účasť významných hostí…

Zatiaľ máme prihlásených takmer pol stovky účastníkov. A  tak ako vlani, aj tentokrát by mala nastúpiť na štart naša PRO golfistka a súčasne dobrá lyžiarka Zuzana Kamasová. Účasť prisľúbili aj ďalšie výborné golfistky Zuzana Bieliková či česká PRO hráčka Klára Spilková. Chýbať by už tradične nemali ani herec Ady Hajdu či Filip Tůma.

Autor: Jana Janků | 21. apríla 2013