Na charitu sa v Black Stork vyzbieralo na golfe 15 870 eur

05. augusta 2013

Ľudí, ktorí potrebujú pomoc iných, neubúda. Ale  našťastie je dosť aj tých, ktorí sú ochotní pomáhať. Dôkazom toho bol počas uplynulej horúcej soboty aj charitatívny golfový turnaj, ktorý už šiestykrát usporiadali v rezorte Black Stork.

Za turnajom stoja známe osobnosti, ktoré vedia, že kurz celebrity je devízou, ktorá v súčasnosti platí všade. Charity Golf Cup podporujú najmä slovenskí hokejisti, z ktorých väčšina pôsobí v zámorí, ale tiež reprezentovali Slovensko na olympiáde či svetových majstrovstvách. Keďže golf je výborný doplnok k príprave na hokejové zápasy, nečudo, že v susedstve Black Stork vo Veľkej Lomnici majú niektorí aj svoje letné domy a často ich vidno na tamojšom ihrisku.

Na čele tých, ktorí radi pomáhajú slabším, stojí Miroslav Šatan s jeho nadáciou, ale aj Peter Bondra, ktorý prebral nad tohtoročným charitatívnym turnajom záštitu. Nechýbali ani Zdeno Chára, Marián Hossa, Richard Lintner, Tomáš Tatár, Martin Štrbák, Richard Pánik, Rastislav Pavlíkovský,  Ladislav Nagy, Ján Filc, Pavol Učeň či olympionici Zuzana Štefečeková a Pavol Hurajt, herci Milan Lasica, Kamila Magálová, Ady Hajdu a Magda Vášáryová, moderátorka Adela Banášová či tanečník Peter Modrovský.

Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia,  hokejisti dresy, hokejky a helmy, Štefan Svitek dres z Rally Paríž Dakar 2012, Pavol Hurajt štartové číslo z olympiády.

Spolu s tombolou a osobnými darmi sa napokon podarilo vyzbierať  15 870 eur.  Tie potom dostali priamo rodičia s deťmi, ktoré súrne potrebujú pomoc. Symbolické šeky až do hodnoty 2 000 € im odovzdal Peter Bondra. Šek v hodnote 8 295 € prebrala riaditeľka Nadácie pre deti Slovenska Dana Rušinová z rúk generálnej riaditeľky spoločnosti Golf International Veľká Lomnica Silvie Hruškovej.

Prítomné boli aj deti z Krízového centra v Spišskej Novej Vsi, ktorého činnosť podporí Nadácia práve z tejto zbierky. S rodičmi prežili popoludnie na golfovom trávniku a stihli si aj spolu s maskotom Nadácie pre deti Slovenska – Hugom, zasúťažiť v patovaní. Charitatívny turnaj podporil vystúpením aj mladý, talentovaný a úspešný rockový huslista Filip Jančík, ktorý prišiel až z Viedne.
Turnaj sa hral systémom texas scramble a víťaznými sa stali flajt Tomáša Tatára s brutto výsledkom (t.j. s prepočítaním na rany s vyrovnaním) a Richarda Lintnera s netto výsledkom (na rany s počtom úderov 61, t. j. 11 pod par ihriska!). V súťaži najbližšie k jamke zvíťazil Miroslav Krčmár ml., najdlhší odpal mala Tereza Husárová.

 

Autor: Jana Janků | 05. augusta 2013