Lomnický golfový klub sa chystá na oslavy

19. marca 2014

Aj vo Vysokých Tatrách sa začína hrať tohto roku golf mimoriadne skoro. A pre golfistov tam pripravili v nadchádzajúcej sezóne viacero zaujímavých podujatí.

Hru na letné gríny na golfovom ihrisku Black Stork, A PGA Golf Course vo Veľkej Lomnici oficiálne otvárajú už 28.marca 2014. Aj dovtedy sa však dá hrať  zimné jamky. Na ihrisko majú vstup aj negolfisti v sprievode golfistu, čo je ideálna príležitosť zobrať priateľov a ukázať im čaro golfu.

Prenormovanie ihriska

Lomnický golfový klub (LGK) v tomto roku slávi už 15 rokov od svojho založenia, preto na ihrisku pripravuje veľa aktivít, nové benefity pre členov a viacero podujatí.

V máji čaká ihrisko prenormovanie, nakoľko jamka č.15 prešla dramatickým redizajnom. Malo by to zvýšiť hrací komfort hráčov.

Ako informovala šéfka marketingu ihriska Danka Velecká, naďalej prebieha príprava výstavby nového 9-jamkového chip&putt ihriska. Cieľom je rozšíriť tréningové možnosti pre hráčov golfu a uľahčenie hry začiatočníkom.  Pod vedením Davida Poultona, ktorý je pod Tatrami už štvrtú sezónu, budú vyučovať ďalší dvaja PGA PRO tréneri využívajúc najmodernejšiu techniku v oblasti analýzy švihu. V rámci juniorských tréningov LGK bude prebiehať intenzívnejšia výuka od 2,5 do 5 hodín v týždni s dôrazom na vekové a výkonnostné kategórie.

Aj na lyžiach

K začiatku sezóny na Black Stork patrí už tradične podujatie SKI & GOLF Slovakia. Tohto roku pôjde už o 5. ročník a bude sa konať 29.-30. marca 2014. Päť súťažiacich bude reprezentovať Slovensko na svetovom finále v Kaprune v Rakúsku v máji 2014.

V júli prebehnú Majstrovstvá LGK, ktoré sú zaradené v rankingu WAGR a nebudú chýbať skvelí zahraniční golfisti. Koncom augusta budú juniori do 21 rokov súťažiť na 5.ročníku Faldo Series, z ktorého finalisti postupujú na európske finále. Ázijského finále v Mission Hills v Číne sa zúčastnil aj člen LGK Jakub Hrinda. Okrem tradičných turnajov Veľkej ceny Black Stork a 7. ročníka Charity Golf Cup-u  pripravujú v Black Sork aj množstvo nových formátov turnajov.

Výhody pre ubytovaných

Golfisti  ocenia výhodné permanentky na hru golfu, bezplatný vstup na kryté odpalisko a na tréningové plochy (chipping area a putting green), poistenie zodpovednosti každého hráča na ihrisku za škody spôsobené na majetku alebo zdraví a pitný režim pre každého hráča.
Hostia ubytovaní v hoteli  International**** priamo v strede golfového ihriska majú až 35 % zľavu z hry golfu, navyše účastníci turnaja organizovaného v rezorte majú špeciálnu cenu ubytovania.

Využiť môžu aj atraktívnu ponuku NOC + FEE (od 88 € /osoba/noc+18 jamiek) alebo pobyty s neobmedzenou hrou golfu, či lekciami golfu.  Opäť poteší nižšia cena vstupu do bazénov wellness centra do 15:00 (vnútorný a vonkajší vyhrievaný bazén s protiprúdom, vírivka; po 15:00 suchá,  infra a parná sauna, vírivka, tepidárium a posilňovňa).

Budú aj kúpele

V priebehu roka sa začne aj s výstavbou termálnych kúpeľov na južnej strane golfového ihriska.
Na predaj je pár posledných pozemkov v lokalite Čierny bocian nad ihriskom prvej deviatky a v lokalite Golf Village na severe pri tretej deviatke.

Autor: Jana Janků | 19. marca 2014