Vznikol nový Golfový klub One. Prečo byť jeho členom?

15. apríla 2014

V susednom Česku fungujú virtuálne kluby bez ihrísk už niekoľko rokov. Na Slovensku vznikol prvý a dal si názov One. Ponúka zaujímavé služby, hlavne však lacnejšiu hru na partnerských ihriskách.

Členstvo v Golfovom klube One (GKO) je vhodné tak pre začiatočníkov, ako aj skúsených golfistov. O tom, aké výhody prináša, sme sa zhovárali s jeho predsedom Tomášom Balážom

 • Čo vás viedlo k založeniu GKO?

Chceme túto hru sprístupniť širšej verejnosti a pomôcť k tomu, aby slovo golf nebola na Slovensku nadávka. Sme virtuálny klub, teda bez ihriska. Naša web stránka je naša klubovňa a plánujeme vytvoriť si aj sociálnu sieť.

 • Kde ste hľadali inšpiráciu?

Netajím, že som ju našiel v Českej republike. Študoval som tam a videl som, ako tam podobné kluby už dlhšie fungujú a že sa im darí. Patrí k ním napríklad Český golfový klub (ČGK) či Club ducha sportovního, ktoré sa tohto roku zlúčili, alebo Erbia. Zaraďujú sa medzi najväčšie české kluby práve preto, že ponúkajú množstvo výhod a hlavne lacnejšiu hru. A takéto komunitné členstvá fungujú aj v iných krajinách. Ba známe sú aj príklady, keď viaceré takéto kluby začali bez ihriska, ale nakoniec sa členovia spoločne naň poskladali a postavili si ho. S novozlúčeným klubom ČGK úzko spolupracujeme a dokonca môžeme ponúknuť kombinované členstvo v našom i tomto klube.

 • Máte názov One, čiže Jednotka. Čo to symbolizuje?

Slovom One chceme povedať, že ponúkame niekoľko služieb v jednom.

 • V čom je teda váš klub výnimočný oproti tým, ktoré tu už existujú?

Ako jediní ponúkame v rámci jedného členstva výhodne hrať na viacerých ihriskách – konkrétne je to Welten Báč, Penati Senica, Golf Park Rajec a Black Stork Veľká Lomnica. Pre golfistov ponúkame kompletný servis, od vybavenia prístupu na akadémiu, cez predaj palíc bez provízie. Začiatočníkom vybavíme všetko, čo potrebujú, aby s golfom začali a rady im poskytneme zdarma.

 • Ako sa k vášmu vzniku stavia SKGA?

Podporili nás a neodmietli propagáciu na svojej web stránke. Aj oni chcú, aby sa slovenský golf niekam posunul. Za to patrí vďaka najmä generálnej tajomníčke SKGA Zuzane Kamasovej.

 • Zoznam vašich partnerských ihrísk je nesporne atraktívny…

Áno, vytipovali sme si tie najlepšie a najvhodnejšie ihriská. Vzhľadom na golfovú komunitu sme chceli, aby išlo o tie, čo sú blízko Bratislavy, ale aj vzdialenejšie. Počet partnerských ihrísk plánujeme v budúcnosti rozširovať podľa toho, čo budú členovia chcieť.

 • Na to ste ale nesporne museli mať istý kapitál…

To je pravda. Nespolupracujeme ale s nijakou finančnou skupinou, ani sme si nezobrali pôžičku. Sme tím nadšencov, ktorí dali do toho svoje úspory.

 • A ak vám to nevyjde?

Kto neriskuje, tak nič nedosiahne. Sme traja, veľa nám pomáha môj otec, ktorý má kontakty i skúsenosti s finančnými záležitosťami.  Ale nápad založiť takýto klub bol môj a môjho dobrého priateľa Jána Hrončáka.

 • Vediete členom aj HCP?

Na rozdiel od podobných českých klubov nie, lebo nie sme hendikepová autorita. My totiž nechceme byť ostatným klubom konkurenciou. Každý náš člen musí mať preto aj svoj domovský klub.

 • Aký je zatiaľ ohlas na vaše aktivity?

Web stránku sme spustili len nedávno. Prvé rozhovory s ľuďmi nasvedčujú, že sa im  naša ponuka páči. Golfistom i negolfistom. Patrí za to vďaka všetkým, ktorí nám na začiatku pomohli – od spomínanej Z. Kamasovej cez Simonu Figelovú, ktorá vypracovala naše logá, až po Martina Slavkovského za vytvorenie nie jednoduchej webovej stránky.

 • A vaše ambície do budúcnosti?

Chceme rozširovať ako počet partnerských ihrísk, tak aj škálu služieb. Kam sa máme uberať, ukáže sám život . 

O členstve v GKO

  • Člen GKO za hru na partnerskom ihrisku platiť už nemusí. Podľa druhu členstva môže odohrať osem alebo štyri hry mesačne.
  • Počet voľných fee v danom dni na danom ihrisku je obmedzený, preto si treba hru  zarezervovať s dodatočným predstihom. Klub ale garantuje svojim členom dostatočný počet voľných kapacít tak, aby si každý mohol vyčerpať počet zakúpených hier.
  • Fee zakúpené v rámci členstva možno využiť aj počas turnajov (aj HCP). Musia byť ale organizované partnerskými ihriskami.
  • Člen môže zrušiť zarezervovanú hru bez sankcii, ale musí tak urobiť aspoň deň pred termínom. Inak sa mu hra automaticky odráta z jeho mesačného limitu.
  • Nedohraté fee z mesačného limitu sa nedajú preniesť do ďalšieho mesiaca. Kto si svoje zaplatené hry neodohrá, prepadnú mu.
  • Tee time si treba rezervovať cez  web stránku GKO.  Systém tak kontroluje voľné denné kapacity a navyše slúži na kontrolu mesačných limitov jednotlivých členov.

Druhy členstva 2014

 •  Individuálne členstvo pre negolfistov

  GKO ponúka negolfistom výhodný balík kurzu zelenej karty, registračného členstva, členstva v GKO a golfovej výbavy.

  Cena: individuálne

 • ONE

  Člen má možnosť odohrať na partnerských ihriskách 8 hier mesačne , z ktorých 4 hry môžu byť odohraté počas víkendov, štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja.

  Cena: 700 € s DPH / rok

 • ½ ONE

  Člen má možnosť odohrať na partnerských ihriskách 4 hry mesačne, z ktorých 2  môžu byť odohraté počas víkendov, štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja.

  Cena: 400 € s DPH / rok

 • 10 x one

  Balíček 10 hier, ktoré má člen možnosť využiť na partnerských ihriskách kedykoľvek v kalendárnom roku. Z balíčka je možné odohrať 5 hier počas víkendov, štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Z balička je možné odohrať 5 hier na ihriskách Penati Golf Resort a Black Stork Veľká Lomnica.

  Cena: 300 € s DPH

 • 5 x one

  Balíček 5 hier, ktoré má člen možnosť využiť na partnerských ihriskách kedykoľvek v kalendárnom roku. Z balíčka je možné odohrať 2 hry počas víkendov, štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja – a 2 hry môžu byť na ihriskách Penati Golf Resort a Black Stork Veľká Lomnica.

  Cena: 180 € s DPH

Autor: Jana Janků | 15. apríla 2014