Za koľko budeme tohto roku hrať na slovenských ihriskách?

16. apríla 2014

Tohtoročná golfová sezóna sa rozbehla veľmi skoro a mnohých zaujíma, kde si za koľko zahrajú. Najviac zaplatíme aj tohto roku na ihrisku Grey Bear na Táľoch.

Prieskum cenníkov na webových stránkach rezortov (niektoré sú riadne skryté ba priam utajené) prezrádza, že celkovo sa ceny za hru (green fee) tohto roku nezvýšili. Naopak, majitelia  niektorých ihrísk ponúkajú zľavy. Vari najvýraznejšie, oproti vlaňajšku až 25 %, je to v Rajci. Poplatky znížili aj v Piešťanoch, pričom golfisti majú parkovanie v areáli Kúpeľného ostrova bezplatné. Výhodnejšie sa dá hrať aj v Agame v Prievidzi. Má to logiku, lepšie je mať ihrisko plné za menej peňazí, ako prázdne.

Celkovo sa dá konštatovať, že väčšina manažérov si s cenami viac popracovala. Viaceré ihriská ponúkajú napríklad zľavu na hru dopoludnia v pracovných dňoch. Urobili tak napríklad na ihrisku Tri duby Hron na Sliači, čo môžu využívať najmä seniori. Špeciálne seniorské výhodné balíky ponúka aj Skalica, a to aj pre seniorské páry. To isté platí na košickej Alpinke. Juniori majú v rámci podpory golfu lacnejšie poplatky na všetkých ihriskách.

Na Táľoch, ktoré aj tohto roku zostali najdrahším ihriskom, ponúkajú zľavy pre hostí hotelov Stupka a Golf, Black Stork zase pre hostí hotela International.

 

Autor: Jana Janků | 16. apríla 2014