Mladí chcú na golfe uvoľnenú a priateľskú atmosféru

28. júna 2014

Výsledky prieskumu zameraného na zvyky a preferencie mladých ľudí vo veku 15-25 rokov ukázali, že absencia WIFI na golfovom ihrisku je štvrtou príčinou, prečo nehrajú golf. Prieskum uskutočnila spoločnosť  Syngenta a zúčastnilo sa ho 3 500 respondentov.

Jedna časť prieskumu bola zameraná na golfistov aj negolfistov vo veku 15-25 rokov, ktorým bolo položených niekoľko otázok.

Na otázku, prečo nikdy nezačali hrať golf, 42% negolfistov odpovedalo, že nevedeli ako začať.

Na otázku, čo by mohlo byť motiváciou toho, aby golf vyskúšali, prvé štyri odpovede boli:
1. Ak by hralo viac priateľov alebo členov rodiny (57%)
2. Ak by existovala možnosť cenovo prístupných golfových lekcii (52%)
3. Ak by pravidlá neboli také striktné (42%)
4. Ak by bola na ihrisku WIFI (39%)

Odpovede mladých golfistov ukázali, že 42% z nich preferuje hru uprostred popoludnia, čo je dobrý indikátor pre kluby a ihriská – špecifikuje to, kedy mladí ľudia radi hrajú.

Čo sa týka vybavenia, ktoré by chceli mať v klube, patrili medzi ne bar s televíziou a so Sky Sports (37%) a indoor golf simulátor (34%).

Eric Brown,
Turf Global Business Manager spoločnosti Syngenta, povedal: „Zatiaľ čo mnohé zistenia neboli vôbec prekvapujúce, kľúčovou témou, ktorú respondenti  spomínali, bola túžba po uvoľnenej a priateľskej atmosfére, ktorá by mala byť v klube či na ihrisku. Hráči nechcú striktné pravidlá týkajúce sa obliekania, chcú slobodne používať svoje mobilné telefóny. Výskum priniesol obrovské možnosti v oblasti juniorov a žien a kľúčový význam cenovo prijateľných lekcií pre nových hráčov.“

Zdroj: www.golfclubmanagement.net

Prevzaté z www.golfonline.sk

Autor: Jana Janků | 28. júna 2014