Čierny bocian priniesol deťom vyše 18-tisíc eur

04. augusta 2014

Siedmykrát zorganizovali v rezorte Black Stork vo Veľkej Lomnici charitatívny turnaj Charity Golf Cup. Výťažok 18 408 € je darom pre telesne a mentálne postihnuté deti.

Charity Golf Cup 2014 pod záštitou Petra Bondru a hráčov NHL bol v sobotu 2. augusta 2014 na golfovom ihrisku Black Stork, PGA Golf Course, vo Veľkej Lomnici. Na slávnostnom otvorení bol prítomný aj prezident SR Andrej Kiska, ktorý má dlhoročné skúsenosti s charitou. Za sedem rokov projekt venoval priamo deťom, ktorých osud je skúšaný ťažkým postihnutím, 114 278 €.

Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy do rúk prítomným deťom a zástupcom nadácii. Symbolické šeky až do hodnoty 2 000 € prevzali rodičia s deťmi priamo z rúk Petra Bondru, šek v hodnote 9 708 € prebrala Dana Rušinová, riaditeľka Nadácie pre deti Slovenska od Petra Bondru a generálnej riaditeľky spoločnosti Golf International, s.r.o., Veľká Lomnica Silvie Hruškovej.

Cieľom charitatívneho turnaja je pomáhať tým, ktorí to potrebujú. „Golfový turnaj sa stal tradíciou, ktorá nám umožňuje získavať finančné prostriedky na zakúpenie zdravotných pomôcok či pokrytie nákladov na náročnú liečbu a je jedinečné, že ich odovzdávame konkrétnym deťom, ktoré prídu medzi nás ,“ dodáva Peter Bondra.

Prišli športovci i umelci

Golfový turnaj prišli aj tento rok podporiť známe tváre slovenského športu, či šoubiznisu. Golf si zahrali okrem Petra Bondru, Mira Šatana, Mariána Hossu, Richarda Lintnera, Richarda Pánika, Rastislava Pavlíkovského, Radoslava Suchého, Antona Šťastného, Júliusa Šuplera aj tenista Dominik Hrbatý, olympionici Pavol Hurajt, Adam Žampa a Martin Bendík, futbalisti Ľubomír Moravčík, tréner Ján Kozák a osobnosti kultúrneho života Milan Lasica, Magda Vášáryová, Adela Banášová a Peter Modrovský. Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia, hokejisti dresy, hokejky a helmy, Adam Žampa lyže, na ktorých zvíťazil v dvoch kolách z troch na olympiáde v Soči, Dominik Hrbatý tenisovú raketu, Pavol Hurajt pripojil tiež štartové číslo z olympiády v Soči.

Víťazom turnaja sa stal flajt Radoslava Suchého, na druhom mieste bol flajt Dominika Hrbatého a Richarda Pánika a na treťom mieste sa umiestnil  flajt Petra Modrovského. V súťažiach nearest to pin zvíťazil Ján Kozák, longest drive aj tento rok obhájila Tereza Husárová.

 

Autor: Jana Janků | 04. augusta 2014