Na Táľoch otvorili novú deviatku Little Bear

08. augusta 2014

K Sivému medveďovi Grey Bear v golfovom rezorte Tále v Nízkych Tatrách pribudol aj Malý medveď – Little Bear. Novú deväť jamkovú akadémiu  si golfisti prvýkrát zahrali 8. augusta 2014.

Prvé majstrovské ihrisko na Slovensku – Grey Bear na Táľoch – patrí nesporne k najkrajším na Slovensku. Preslávilo ho aj to, že sa tam už päť rokov hrá najprestížnejšia dámska golfová túra v Európe a druhá najprestížnejšia vo svete – Ladies  European Tour (LET). Tohto roku sa jej zúčastnilo 126 hráčok z 34 krajín celého sveta.

Pre začiatočníkov i pokročilých

Rezort  Grey Bear má početnú členskú základňu, je hojne navštevovaný  zahraničnými, najmä českými golfistami, a je aj miestom rôznych športových i komerčných turnajov. Navyše k  slovu sa hlásia noví záujemcovia o túto hru.

A tak rezort nepochybne potreboval aj menšie, menej náročné tréningové ihrisko. Navyše, keď pred rokmi avizovaný projekt ďalšieho osemnásť jamkového ihriska pri Podbrezovej zapadol zatiaľ prachom.

Otvorenie 9-jamkovej akadémie nazvanej Little Bear, teda Malý medveď, bolo 8. augusta 2014. Návštevníci ju nájdu pred vchodom na parkovisko veľkého ihriska, pri Kolibe a tiahne sa popri ceste ku klubovému domu rezortu .

Ako náš web magazín informovala marketingová riaditeľka Maja Roháčová, táto deviatka je určená najmä začiatočníkom, ktorí si tam pod vedením skúsených PRO trénerov budú môcť vyskúšať golfovú hru a  za prijateľných podmienok sa zoznámiť s golfom. Pre skúsenejších golfistov je to zase výzva zdokonaliť si krátku hru.

Tam a naopak

Zaujímavosťou je, že Little Bear sa bude dať hrať z dvoch smerov – tam, aj opačne, teda  v reverznom smere. Je to zaujímavá možnosť, aká existuje napríklad aj na slávnom Old Course v St. Andrews. V prípade Little Bear  sa tak vytvárajú dve odlišné 9- jamkové ihriská.

„ Je to jedinečný koncept,  prvý a jediný na Slovensku,“ dodáva M. Roháčová. „Ihrisko je koncipované ako polovičné ihrisko s polovičnými dopadovými zónami  (120 m) určenými na zdokonalenie krátkej hry. Na porovnanie: veľké ihriská sú konštruované na dopadové zóny 240 m.“

Little Bear má okrem 3-parových jamiek aj 4-parové a 5-parovú. Hráči by teda  mali používať palice na hranie vzdialenosti 120 a menej metrov,  a tak si precvičovať hlavne krátku hru a presnosť zásahu grínov čo najbližšie k vlajke. Najdlhšia 5-parová jamka má dĺžku 269 metrov.

Zaujímavé je tiež, že na ihrisku prakticky neexistujú prekážky v podobe rafov. Celá plocha je dokonale vykosená, loptička sa však môže zagúľať do bankrov, lesa či potôčika. Aj to však patrí ku golfu.

Foto: Tatiana Jantoláková

 

Autor: Jana Janků | 08. augusta 2014