Ihrisko Black Stork prenormované, biodiverzita na ňom sa zlepšila

27. marca 2015

Hru na letné gríny si od soboty 28. marca 2015 môžu užívať aj golfisti pod Vysokými Tatrami – v rezorte Black Stork. Hrá sa na deviatkach Taylor (A) a Braid (B). O ďalších novinkách v nadchádzajúcej sezóne informovala marketingová manažérka Danka Velecká.

Do 2. apríla 2015 si možno zahrať na oboch spomínaných deviatkach v Black Stork, A PGA Golf Course, so zľavou 50 %. Otvorený je aj driving range a vstup naň je bezplatný. Okrem piatich týždňov, keď bolo ihrisko pokryté snehom a bolo na ňom 15 km bežeckých lyžiarskych tratí, mohli golfisti hrať mimo sezóny na zimné jamky.

DSC04540Vyšší komfort hráčov

Ihrisko Black Stork privíta  golfistov po desiatich rokoch prenormované. Je to dôsledok vlaňajšieho redizajnu niektorých jamiek. Upravené boli jamky č. 9, 10, 12, 15 a 26, čím sa zvýšil hrací komfort hráčov. Zmeny prebehli aj na drivingu a tréningových plochách, a to všetko na základe odporúčaní European Golf Design.

Výsledky monitoringu

Potešujúcou správou pre milovníkov prírody je výsledok monitoringu životného prostredia, ktorý bol realizovaný v rokoch 2007-2014. Tie ukázali, že  pôda nie je kontaminovaná intenzívnym hnojením trávnikov, ovzdušie je zdravšie, kvalita podzemných vôd v Skalnatom potoku zodpovedá kvalite vody pre pitné účely. Neprejavili sa žiadne negatívne vplyvy očakávané pred výstavbou ihriska. Práve naopak, realizáciu projektu golfového rezortu vníma monitoring vzhľadom na krajinno-ochranársku hodnotu územia pozitívne. Vybudovanie dômyselného systému vodných a vzájomne poprepájaných plôch významne prispelo k zvýšeniu biodiverzity územia aj biotopov. Hoci vlani bolo na ihrisku približne 120 turnajov a hralo tam zhruba 20 000 tisíc golfistov, biodiverzita areálu s 27 %-ným nárastom živočíšnych druhov na 107 je prekvapujúco vysoká. Počas nadchádzajúcej sezóny preto hostia objavia aj ekovýchovné panely o biodiverzite areálu s informáciami o prírodných hodnotách okolitého prostredia.

 

Novinky pre hráčov

Tohtoročnou novinkou sú aj 30 % zľavy pre študentov do 26 rokov, pričom 50 % zľavy pre juniorov do 21 rokov ostávajú. Pre juniorov do 21 rokov je atraktívne celoživotné členstvo v Lomnickom golfovom klube stále za skvelú cenu 1 000 €, v rámci ktorého môžu bezplatne intenzívne trénovať každý týždeň počas celého roka s dôrazom na vekové a výkonnostné kategórie pod vedením PGA PRO trénerov. Piatu sezónu pôsobí pod Tatrami David Poulton a tretiu sezónu Vlastimil Forejt, ktorí využívajú najmodernejšiu techniku v oblasti analýzy švihu. Začiatočníci uvítajú výhodnejšie kurzy zelenej karty, s ktorou hráč okamžite získava aj registračné členstvo v Lomnickom golfovom klube s mnohými výhodami v rámci ďalšej hry v aktuálnej sezóne.

 

Black StorkZaujímavé podujatia

Na úvod sezóny – 11.-12. apríla 2015, bude v Black Stork 6.ročník lyžiarsko-golfovej súťaže SKI &GOLF Slovakia. Piati víťazi budú v máji reprezentovať Slovensko na svetovom finále v Kaprune- Zell am See v Rakúsku. Majstrovstvá LGK, ktoré sú zaradené v rankingu WAGR, budú 1.-3. júla 2015 s účasťou skvelých zahraničných hráčov. Koncom augusta budú juniori do 21 rokov súťažiť na 6. ročníku FALDO Series, z ktorého finalisti postupujú na európske finále, ktoré bude  na jeseň v rezorte Greenbier v USA . Okrem tradičnej Veľkej ceny Black Stork a HCP Motocaddy tour, čaká golfistov aj 8. ročník CHARITY GOLF CUP-u pod záštitou Petra Bondru a ďalších hráčov NHL, z ktorého doteraz putovalo na charitu 120 000 €. Black Stork sa zapojí sa aj do Východoslovenskej ligy spolu s ihriskami v Malej Ide a Alpinke.

 

Ďalšie služby

Golfisti ocenia výhodné permanentky na hru golfu, bezplatný vstup na kryté odpalisko a na tréningové plochy (chipping area a putting green), poistenie zodpovednosti každého hráča na ihrisku za škody spôsobené na majetku alebo zdraví a pitný režim pre každého hráča. Hostia ubytovaní v hoteli International**** v strede golfového ihriska majú 35 % zľavy na hru golfu. Aj účastníci turnajov organizovaných rezortom majú špeciálnu cenu ubytovania. Využiť môžu aj atraktívnu ponuku NOC + FEE (od 88 € /osoba/noc+18 jamiek) alebo pobyty s neobmedzenou hrou golfu, či lekciami golfu. Opäť poteší nižšia cena vstupu do bazénov wellness centra do 15. hod. (vnútorný a vonkajší vyhrievaný bazén s protiprúdom, vírivka; po 15. hod. suchá, infra a parná sauna, vírivka, tepidárium a posilňovňa).

 

Rozvoj pokračuje

Naďalej prebieha príprava výstavby nového 9-jamkového chip&putt ihriska v záujme rozšírenia tréningových možností hráčov golfu i uľahčenia hry začiatočníkom. Výstavba termálnych kúpeľov, využívajúcich vrt s teplotou 61,8°C na južnej strane golfového ihriska, sa začne hneď po vydaní stavebného povolenia. V lokalite Čierny bocian nad ihriskom prvej deviatky Taylor a budúcej štvrtej deviatky je na predaj pár posledných pozemkov určených na rezidenčné, či rekreačné bývanie.

oktober2011jazierkoGOLF V TATRÁCH pre začiatočníkov

250 € / TROJDŇOVÝ POBYT PRE 2 OSOBY S RAŇAJKAMI, WELLNESS A 2 HODINAMI TRÉNINGU GOLFU

– ubytovanie v dvojlôžkových izbách
– raňajky formou bufetových stolov
– neobmedzený vstup do wellness centra (sauny po 15. hod.)
– 2 hodiny tréningu s profesionálnym trénerom pre 2 osoby
(pre začiatočníkov vrátane požičania golfového výstroja)
– vstup na tréningové plochy
– 50 % zľava z green fee
– strážené bezplatné parkovisko a pripojenie na internet.
Limitovaná ponuka platí do 30. apríla 2015, od nedele do štvrtka, tréning golfu je možný v
pondelok-stredu. V cene ubytovania nie je zahrnutá miestna daň vo výške 0,50 €/osoba/noc.
Štýlový hotel International**** je v strede golfového ihriska Black Stork, A PGA Golf Course vo Veľkej Lomnici na slnečnej strane Vysokých Tatier. Z každého miesta tu dýcha pohoda a súkromie.  reštaurácia ponúka pestré menu a v lobby bare si pochutnáte na domácich dezertoch vychýrenej hotelovej cukrárne.

Foto: Black Stork

Autor: Jana Janků | 27. marca 2015