Ihrisko Agama v Koši nanovo „vyšejpovali“ baníci

01. mája 2015

Placaté ihrisko Agama sa zmenilo tak, že ho po zime mali problém spoznať aj skalní hráči. Stalo sa tak vďaka banskej činnosti, čím sa z roviny vytvorilo krásne údolie.

Zmeny sa konkrétne týkajú jamiek č.1,2,3,4. Hneď po zime tam začali s úpravami, aby bolo ihrisko hrateľné. Prvý HCP turnaj bude už v máji. Kto poznal Agamu ako rovinu, je domácimi na čele s manažérkou ihriska Patrou Dzúrikovou pozvaný, aby sa prišiel pozrieť, ako vedia „vyšejpovať“ ihrisko baníci.

image 2Jednopalicový turnaj

Pôvodne chceli sezónu otvoriť Veľkonočným turnajom, ale ten museli kvôli nepriazni počasia prvýkrát počas 14-ročnej existencie Golfového klubu Agama zrušiť. Otvorenie ale vyšlo druhú aprílovú sobotu. Hral sa Péčkový – teda jednopalicový turnaj. Hráči sa sami rozhodovali, ktorou palicou odohrajú 9 jamiek. Miša Rendeková dokonca zvolila fervejové drevo, čo vyzeralo na začiatku ako celkom dobrý výber, ba aj patovala s ním naozaj dobre, ale problém nastal, keď sa dostala do bankra…Prvé miesto obsadil Roman Čerešník, ktorý zahral dve rany nad par ihriska, čo je naozaj skvelý výsledok, ktorý je niekedy problém zahrať všetkými palicami. Špeciálnu cenu získal aj Miroslav Žuchovský, ktorý sa prihlásil ako prvý hráč v sezóne 2015 na turnaj.

BrigádaPráci česť

Ako býva zvykom v obci Koš, aj tento rok sa uskutočnila pri príležitosti 1.mája – Sviatku práce – prvomájová brigáda.  Dlhé roky sa do nej zapájajú aj golfisti. Tentokrát urobili nové parkovisko, drevené kruhy okolo stromov vysypali okrasným štrkom, natreli  prechod pre chodcov, nalakovali detské preliezačky i drevené sedenie v altánku.
PS Lojzkom Masarykomo vyčerpávajúcej práci čakal na pracujúcich obed, o ktorý sa postaral starosta obce Ing. Štefan Zavadinka. Potom sa už golfisti odobrali na golfové ihrisko, kde nastala ďalšia drina – odohrať deväť jamiek na rany. Ceny boli tradičné – hralo sa o kelne. Prvé miesto a aj putovný pohár starostu obce získal Roman Boška. O pitný režim sa postaral dobrý kamarát členov klubu, známy výrobca vína – Lojzo Masaryk zo Skalice.
Informovala: Petra Dzúriková

Autor: Jana Janků | 01. mája 2015