Golfisti majú srdce na pravom mieste

31. mája 2015

V Penati Golf Resort Šajdíkove Humence nazbierali golfisti na medzinárodnom charitatívnom golfovom turnaji Golfen mit Herz 15-tisíc eur pre Dobrého anjela.

golfen mit herz 3V sobotu 16. mája 2015 sa na ihrisku Nicklaus Design Legend Course v golfovom areáli Penati Golf Resort Šajdíkove Humence konal Charitatívny turnaj roka 2015 pod názvom Golfen mit Herz. Podujatie malo za cieľ vyzbierať prostriedky na pomoc deťom s onkologickými ochoreniami a ich rodinám.

Benefičná túra

Organizátormi podujatia boli Penati Golf Resort, World of Leading

Golf a Nadácia Golfen mit Herz, ktorá pôsobí v mnohých európskych krajinách a pomáha detským onkologickým pacientom už viac ako desať rokov. Tento rok otvorila svoju benefičnú golfovú túru prvým turnajom práve v nádhernom Penati Golf Resorte.

Golfen mit herz 1Na charitatívnom turnaji sa zúčastnilo 50 hráčov zo Slovenska, Nemecka, Rakúska

a Španielska. Výťažok z neho bol venovaný nadácii Dobrý anjel.

Strojnásobená suma

Exkluzívnym partnerom podujatia bola lichtenštajnská banka VP Bank, ktorá podporuje projekt už niekoľko rokov v Rakúsku, Švajčiarsku a Nemecku.

Sumu, ktorá sa vyberie na túto charitatívnu iniciatívu v príslušnej krajine,

štandardne zdvojnásobuje. Vzhľadom na to, že sa turnaj uskutočnil na Slovensku po prvýkrát,  rozhodla sa vyzbieranú sumu strojnásobiť.

Golfen mit Herz 2Celkovo sa vyzbieralo 7 500 eur, po odrátaní nákladov na organizáciu

turnaja bol čistý výťažok na účely charity 5-tisíc eur a konečná suma na šeku pre Dobrého anjela tak nakoniec vďaka štedrému postoju VP Bank dosiahla krásnych 15-tisíc eur.

Pridali sa slovenskí sponzori

Veľké poďakovanie patrí všetkým účastníkom turnaja z radov členov Penati Golf Clubu i nečlenom. Najväčšia vďaka však patrí okrem VP Bank aj sponzorom zo Slovenska, spoločnostiam Respect, PSJ Hydrotranzit, Stefanik, Proton, , CWS – Boco, NAY Elektrodom , Al Trivio Restaurant , ktorí sa svojím vkladom a podporou podujatia najvýraznejšie podpísali pod úspech charitatívneho turnaja Golfen mit Herz.

Informovala: Andrea Kyškynová

Autor: Jana Janků | 31. mája 2015