Ďalší úspešný Charity Golf Cup pod záštitou P. Bondru

03. augusta 2015

V areáli golfového rezortu Black Stork vo Veľkej Lomnici to počas turnaja Charity Golf Cup už tradične hýri hviezdami zo športu a umenia. Najmä však ľuďmi s dobrým srdcom, ktorí sa nerozpakujú obdarovať tých, ktorí v živote vždy šťastie nemali. Výťažok z tohtoročného, v poradí už 8.ročníka, predstavuje 21 100 eur.

CHGC 15_SpolocnaTáto suma v podobe rôznych príspevkov i pomôcok, ako napríklad invalidných vozíčkov a pod., putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu Hodina deťom.

CHGC 15_Miro SatanI detskému kardiocentru

Golfový turnaj pod záštitou hokejovej legendy Petra Bondru a hráčov NHL sa uskutočnil v sobotu 1. augusta 2015 na golfovom ihrisku Black Stork, PGA Golf Course, vo Veľkej Lomnici. Za osem rokov projekt venoval priamo deťom i dospelým, ktorých osud je skúšaný ťažkým postihnutím, viac ako 140 000 €.

Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk prítomným deťom a zástupcom nadácii.

CHGC 15_MUDr. NosálSymbolické šeky až do hodnoty 2 000 € prevzali rodičia s deťmi z rúk hokejistov Petra Bondru, Miroslava Šatana, Mariána Hossu a Richarda Lintnera. Šek v hodnote 4 747 € prebrala Dana Rušinová, riaditeľka Nadácie pre deti Slovenska a 3D tlačiareň si prevzal detský kardiochirurg MUDr. Matej Nosáľ z NUSCH v Bratislave, ktorý robí unikátne operácie detských srdiečok.

Množstvo osobností

Golfový turnaj prišli aj tento rok podporiť ďalšie známe tváre slovenského športu či šoubiznisu. Z hokejovej komunity to boli Radoslav Suchý, Ľuboš Bartečko, Július Šupler i Ján Filc. Prišiel aj tenista Dominik Hrbatý, slalomár Adam Žampa, futbalový tréner Ján Kozák. Nechýbali osobnosti kultúrneho života Milan Lasica, Milan Kňažko, Kamila Magálová, Ady Hajdu, Martin Mňahončák, Adela Banášová a Peter Modrovský.

CHGC 15_Adam ZampaNajúspešnejší bol dres M. Hossu

Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia, hokejisti dresy, hokejky a helmy, Adam Žampa prilbu, Dominik Hrbatý tenisovú raketu Novaka Djokoviča. Najúspešnejší v dražbe bol dres Mariána Hossu zo zápasu NHL Winter Classics 2015 medzi Washingtonom a Chicagom. Jeho fanúšik bol zaň ochotný dať 2 000 €. Za tisícku vydražili šaty dizajnéra Lukáša Kimličku, ktorý ich osobne ušil na tento turnaj. Prekvapením tichej dražby boli dve sadenice figovníkov od Milana Kňažka, za ktorú dal záujemca 160 €.

Foto: Black Stork

Autor: Štupáková Michaela | 03. augusta 2015