Šesť mladých Slovákov na európske finále Faldo Series

24. augusta 2015

Faldo 2015 vitaziTakmer 90 mladých golfistov vo veku od 12 do 21 rokov z niekoľkých krajín bojovalo 18. – 20. augusta 2015 na ihrisku Black Stork, A PGA Golf Course vo Veľkej Lomnici o postup na európske FALDO Series Grand Final. Tento rok to bude posledný septembrový víkend v Nemecku na ihrisku Bad Saarow blízko Berlína.

Súťažilo sa v piatich vekových kategóriách a hráči navyše získali body do WAGR (World amateur golf ranking). Je to prvý raz v histórii, čo zo Slovenska postupujú do európskeho finále až štyria Slováci: Tereza Husárová (prvýkrát) Natália Hečková (už niekoľkýkrát), Jakub Hrinda, Ján Friesz ml. Víťazom svojej kategórie je aj Čech Tomáš Návrata (no prvýkrát zo slovenského šampionátu). Slovenský tím v Nemecku ešte doplní víťazka katarského finále Laila Hrindová a Adam Šangala, ktorý zvíťazil v poľskom finále.

Na priebeh turnaja v Tatrách dohliadal Mattew Faldo, syn sira Nicka Falda i jeho osobný coach Keith Wood, s ktorým mohli účastníci turnaja počas troch dní aj trénovať. Obaja sa zhodli na tom, že turnaj naberá na kvalite prihlásených účastníkov a rozširuje sa aj ich počet.
Počasie bolo na golf ideálne. Už v prvý deň padol rekord ihriska 64 rán (t. j. mínus 8 rán pod par ihriska) a zahral ho Vojtech Mitterwald z Česka. Najlepší výkon počas troch dní podal Jakub Hrinda s 209 ranami, (mínus 7 rán pod par ihriska). Stal sa aj celkovým víťazom 6.ročníka, rozhodlo sa však až v play off s Tomášom Návratom z Česka.

Faldo Series založil v 1996 svetoznámy britský golfista sir Nick Faldo, 6-násobný víťaz turnajov Major. Tohtoročný 40. ročník sa koná v 30 krajinách po celom svete a zúčastní sa ho vyše 7 000 mladých golfistov. K predchádzajúcim víťazom patria napríklad Rory Mcllroy, Nick Dougherty, Marc Warren, John Parry, Melissa Reid, Florentyna Parker a Yani Tseng.

Autor: Štupáková Michaela | 24. augusta 2015