V Agame skvelo spájajú golf so zábavou

17. marca 2017

Vzhľad areálu GK Agama v Koši tvaruje aj banská činnosť.  Odznela aj v uplynulej zime a ako sa dodáva prezidentka tohto klubu Petra Dzuriková , všetko zlé je na niečo dobré.  Na jamke číslo 1. vzniklo  krásne údolie, ktoré sa rozhodli nechať tak, ako sa vytvorilo.

Juniori v Agame.

Juniori v Agame.

Už na jeseň sa v Agame pustili do budovania krásnej jamky par 5, tak  sa  je na čo tešiť. Zase bude ihrisko v budúcnosti o niečo krajšie. Tak ako mnohé golfové roky bude aj v sezóne 2017 prebiehať turnaj Jamkovka, do ktorej sa členovia radi zapájajú.

Novinkou na túto sezónu sú sobotňajšie turnaje pod názvom COSTAGOLF tour. Pôjde o HCP turnaje, pričom víťazi postupujú do záverečného žrebovania na konci sezóny. Šťastlivec vyhrá týždenný pobyt v Španielsku pre dve osoby s letenkami a fee. Zorganizuje to Rado Horečný, s ktorým tam každoročne chodia aj juniori  (boli tam vo februári a chystajú sa aj v termíne 19.-26.8).  Nakoľko juniori už pomaly odrastajú, rozhodli sa tento rok

,,Golf a kone – najkrajšie spojenie aké poznám," tvrdí prezidentka GK Agama Petra Dzuriková.

,,Golf a kone – najkrajšie spojenie aké poznám,“ tvrdí prezidentka GK Agama Petra Dzuriková.

začať venovať úplným nováčikom. Preto zakúpili Snag, ktorý by ich mal zaujať. ,,My v Agame sa vieme dobre baviť, čo je o nás už známe. Tento rok nás čaká už tretí ročník festivalu ROCK FOR FRENDS. Bude 9.9. a svoju účasť už potvrdili Dan Patlansky z Juhoafrickej republiky, Henry Tóth, The Brew  z Veľkej Británie a Katapult, “ dodáva P. Dzuriková.

Samozrejmosťou budú HCP turnaje  – v stredu a sobotu, už spomínaný COSTAGOLF tour, medzi obľúbené turnaje aj Priateľský turnaj na začiatku sezóny, spojený s koncertom, kde vyhráva každý. Populárny je  Budovateľský 1. májový kelňový turnaj, Daniel Cup, Turnaj v maskách, Masaryk cup, Sangria cup spojený s nočným turnajom, Kačko-burčák cup, a na záver sezóny už 11. ročník Lampiónového sprievodu.

V máji čakajú prírastok v konskej rodine.

V máji čakajú prírastok v konskej rodine.

,,Stále sa držíme myšlienky, že golfom sa dá nielen baviť, ale aj pomáhať, preto organizujeme aj charitatívne akcie. Tento rok to bude viacero podujatí v spolupráci so Slovenskou golfovou asociáciou hendikepovaných,“ uzaviera prezidentka .

Kone a golf- to je tiež spojenie, ktoré súvisí s Agamou. V máji tam čakajú prírastok – žriebatko a s tým aj krst už druhého odchovanca  krásnych koní plemena Írsky cob.
Ďalšie informácie na: www.agamagolf.sk.
Foto: Archív ihriska

 

 

 

 

 

Autor: Jana Janků | 17. marca 2017