Pri Nitre vyrástol nový golfový rezort – RED OAK GC

17. marca 2017

Golfový rezort RED OAK Golf Club už čoskoro sprístupní nadšencom tohto športu, ale aj širokej verejnosti nezabudnuteľné výhľady, špičkové športové zážitky a 18 jamkové ihrisko rešpektujúce rokmi formovanú filozofiu golfu. Čo sa skrýva za týmto unikátnym projektom?

Výnimočná architektúra golfového ihriska

RED_OAK_2 Golfový rezort RED OAK Golf Club už čoskoro sprístupní nadšencom tohto športu, ale aj širokej verejnosti nezabudnuteľné výhľady, špičkové športové zážitky a 18 jamkové ihrisko rešpektujúce rokmi formovanú filozofiu golfu. Čo sa skrýva za týmto unikátnym projektom?
Autori ihriska zverili jeho návrh do rúk amerického odborníka a golfového architekta Kennetha Williamsa. Dôraz pritom kládli najmä na zmysluplnosť umiestnenia prekážok i jamiek tak, aby predstavovali výzvy pre skúsených golfistov ako aj nových začínajúcich hráčov. Hlavnú úlohu pri návrhu grínov a fervejí zohrala sama príroda. Na ich rozmiestnenie totiž podľa slov architekta ihriska vo veľkej miere využili charakter existujúceho vlnitého terénu a prispôsobili ho tak, aby si každý hráč zo svojej stej či prvej hry odniesol vždy skvelý dojem a nezabudnuteľný zážitok.

Unikátne golfové zázemie

Myšlienka vybudovať komplexný golfový areál vznikla už pred niekoľkými rokmi. Aj keď zrela v hlavách zakladateľov dlho, dnes je zrejmé, že išlo o správny krok. Osemnásť jamkové ihrisko, rozsiahle cvičné plochy či dizajnovo prepracovaný Club House zaručí aktívnym golfistom špičkové herné podmienky a umožní začínajúcim hráčom spoznať čaro

Zaujímavo riešený klubový dom.

Zaujímavo riešený klubový dom.

tohto majstrovského športu. V budúcnosti sa rezort navyše rozšíri aj o rezidenčnú zónu, ktorá vďaka nadštandardnej infraštruktúre a dostupnosti poskytne skvelé podmienky na bývanie novej generácii obyvateľov mesta Nitry.

Výhľady, ktoré potešia každé oko

Každý, kto aspoň raz navštívil Nitru vie, že ide o skutočne výnimočné mesto. Na prvý pohľad zaujme nádychom histórie, aj krásami okolitej prírody. Práve tie sú silnou devízou ihriska RED OAK. Rezort sa totiž nachádza v bezprostrednej blízkosti vzácnych dubovo-cérových lesov, ktoré sú pre túto oblasť špecifické. Aktívni hráči, ale aj široká verejnosť si môžu vychutnať pohľady na symbol mesta Nitry, ktorým je vrch Zobor či na historický Dražovský kostolík z 11.storočia.

RED_OAK_2Vízia pre nitriansky región

Za projektom RED OAK Golf Club stoja ľudia, ktorí milujú golf, mesto Nitra a jeho okolie. Touto významnou investíciou chcú priniesť do regiónu nový štandard služieb a aktivity, ktoré pomôžu tomto krajskému mestu neustále napredovať. Projekt RED OAK Golf Club chce byť pozitívnym príkladom tejto vízie a štartovacím bodom ďalších skvelých ideí.

Už 15. mája si môžete dopriať prvý odpal. Ak ste aktívnym hráčom či plánujete začať s golfom, máte jedinečnú možnosť vybrať si z ponuky členstiev, ktoré vám najviac vyhovuje. Viac informácií o nás nájdete na stránke http://www.redoakgolf.sk alebo fanpage RED OAK Golf Club.

Foto: Archív rezortu

Autor: Tomáš Vravko | 17. marca 2017