Hrali sme i spomínali – na Ľudku i 20 rokov ženského golfu

22. mája 2017
Putovný pohár Memoriálu Ľudky Turčanovej-Rybárovej

Putovný pohár Memoriálu Ľudky Turčanovej-Rybárovej

V sobotu 20. mája 2017 vítalo hostí ihrisko Hron v Sliači slnečným počasím. Medzi hosťami prevažovali ženy, ale našlo sa aj zopár parťákov, ktorí si prišli na Memoriál, ktorý bol súčasťou turnaja Mercedes, zaspomínať na jeho zakladateľku – Ľudku Turčanovú- Rybárovú. Ako ukázali aj fotografie, spomínať bolo za tie roky naozaj na čo.

_MG_0424_a76ef047d8d24c03823acdf41c4ee7c8Spoluorganizátorom tohto turnaja- memoriálu bol okrem časopisu Golf Revue aj Ľudkin manžel Marián Rybár. Spomienky na 20 rokov slovenského ženského golfu i Ľudkine zásluhy na jeho rozvoji, čoskoro senica 1vystriedala golfová realita – 18 náročných jamiek tiahnúcich sa popri rieke Hron. Napokon sa na odpaliská postavilo takmer 60 hráčok a hráčov. Nechýbalo ani ženské družstvo z Česka na čele s Hankou Jadrníčkovou, ktorá sa tiež už celé roky angažuje v českom dámskom golfe. Vo väčšine prípadov išlo o osobné priateľky a priateľov Ľudky a mnohí dodnes spomínajú, že bez jej povzbudzujúcich slov by veru golf často vzdali.

Putovný pohár  Memoriálu Ľudky Turčanovej-Rybárovej získala napokon Petra Šimková (zahrala 26 stb brutto). V jednotlivých kategóriách sa stali víťazkami Soňa Honíšková (vyhrala aj súťaž senioriek), Lucia Malíčková a Dajana Škrabská. Medzi mužmi sa najlepšie darilo Ignácovi Pňačekovi.

Foto: Boris Rybár

Autor: Jana Janků | 22. mája 2017

Komentáre

  1. Rýchlo , jasne , stručne a pekne !!Janka vďaka!!
    Marian