V Airporte Šurany oslávili jubilejnú desiatku

11. júna 2019

Slávnostné chvíle prežívali v týchto dňoch členovia a hostia Golfového klubu Airport Šurany. Ubehlo totiž 10 rokov od otvorenia jeho prvých jamiek.

Prezident klubu Maroš Očadlík (zľava) s hosťami – primátorom Šurian Marekom Oremusom a prezidentom SKGA Tomášom Stoklasom.

Slávnostný deň otvoril Texas turnaj dvojíc, nasledoval koncert, zábava, tanec a na záver to bol nočný ohňostroj. Súčasťou programu bol aj príhovor prezidenta SKGA Tomáša Stoklasu i primátora mesta Šurany Mareka Oremusa. Členovia klubu si veľmi vážia ich podporu.

Radosť i starosť

Výstižne vystihol históriu ihriska prezident klubu Maroš Očadlík, ktorý bol od začiatku pri projekte tohto ihriska: „…desať rokov budujeme, zveľaďujeme, a staráme sa. Je to naša radosť, starosť aj zábava – a nekončíme.  Žijeme golfom, žijeme klubom.“

Áno, bolo to tak. Kedysi zdevastované pozemky len zhruba tri kilometre od Šurian sa pred pár rokmi rozhodli zrekultivovať a využívať najskôr milovníci lietania na ultraľahkých lietadlách. Airport – „letisko“ si dal do názvu aj tamojší golfový klub, ktorý začal budovať svoje prvé odpaliská, cvičné plochy a napokon jamky v susedstve letiska. Dnes tam možno narátať deväť jamiek, plus cvičné gríny. A lietajú tam oboje – tak lietadlá ako aj golfové loptičky. Zdá sa, že v úplnej zhode. Nikto nikomu totiž nezavadzia, ba práve naopak. Letci i golfisti si vzájomne môžu deliť povinnosti i radosti – napríklad stretať sa na spoločných posedeniach.

Víťazi slávnostného turnaja s M. Očadlíkom.

Golfistov čaká príjemná rovinatá deviatka s parom 35. Nejde teda o nijaké chip a put, ale o plnohodnotné ihrisko. Veď ho predstavujú dve päťparovky, štyri štvorparovky a tri trojparovky s dĺžkou pri hraní na 18 jamiek cez 5 000 m.

Celkovo sa dá šurianske ihrisko charakterizovať ako malé, ale milé. Tak vyzerá  väčšina ihrísk, pod ktorými je podpísaný známy český dizajnér Jiří Velden. Spomeňme aspoň tie najznámejšie: Hodkovičky pri Prahe, Čertovo Břemeno v Aleninej Lhote či Lázně Kostelec u Zlína. Je o ňom známe, že sa vie vžiť do pozície tak skúsených, ako i začínajúcich golfistov. Budúcnosť českého i slovenského golfu vidí nie vo výstavbe drahých a nákladných areálov – hoci ako pripomína, aj tie treba – ale nízko nákladových areáloch. Pri takejto predstave môže podľa neho pri každom okresnom meste vyrásť a fungovať aspoň deviatka. Airport Šurany je toho dôkazom.

Akciová cena – fee za 10 €

Bola hudba, spev i tanec.

Pri príležitosti 10. výročia pripravili v Airport Šurany v termíne od 10. júna do 31. augusta akciu, počas ktorej si v pracovných dňoch možno zahrať ihrisko za akciové celodenné fee 10 €.

A je tu aj ponuka pre nových záujemcov: zelená karta spojená už aj s členstvom za veľmi výhodných podmienok.  Takáto akcia sa neopakuje.  Desaťročné jubileum je len raz.

Ihrisko si možno pozrieť aj z vtáčej perspektívy : https://youtu.be/jn5NT4mZPwQ  a tiež sa dá poprechádzať virtuálne po jamkách https://youtu.be/SS8QCqcBaIg. Práve takouto návštevou si ho možno aj iní golfisti zamilujú a zistia, že ani táto deviatka nie je na zahodenie…

 

 

Autor: Monika Očadlíková | 11. júna 2019