Hlas ženského golfu silnie

23. mája 2020

Golf je už dávno tak ženským ako aj mužským športom. Ženská časť golfového sveta  je však predsa len stále o čosi menšia. Na to, aby sa rozrastala, má slúžiť aj medzinárodné podujatie – Deň ženského golfu. Zapojí sa do neho aj Slovensko.

V niektorých krajinách museli pôvodný termín 5. ročníka Women’s Golf Day (WGD) presunúť kvôli korona opatreniam z  2. júna na 1. september 2020. Na Slovensku sú však už golfové ihriská niekoľko týždňov otvorené a na odklad nie je (pravdaže za dodržiavania patričných bezpečnostných opatrení) dôvod. V plnej sile sa plánujú ženy a dievčatá predviesť v tento deň napríklad v Green Resorte Hrubá Borša.

Pri organizácii Dňa ženského golfu sa GC Borša spojil aj s neustále sa rozrastajúcou WhatsAppovou ženskou skupinou Golfistka, ktorú založila Lucia Malíčková. Hoci existuje len pár dní, počet jej členiek utešene každým dňom rastie.

Spoločný turnaj golfistiek i negolfistiek

Podujatie, ktoré čaká ženy a dievčatá 2. júna 2020 v Hrubej Borši, bude mať podtitul: Priveď svoju priateľku/y. Golfistky si teda budú môcť pozvať aj priateľky či rodinné príslušníčky negolfistky. Tie najskôr profesionálny tréner či trénerka zoznámi so základmi golfu. Užiť si potom budú môcť aj ihrisko, v tomto prípade tamojšiu akadémiu a odskúšať prvé údery či paty na fervejoch a grínoch. Budú zaradené do flajtov s už hrajúcimi priateľkami a zvolený je známy spoločenský formát texas scamble.

Aby malo toto podujatie nielen športový ale aj spoločenský charakter, ženy a dievčatá si potom posedia pri spoločnom sekte a obede na krásnej terase boršianskeho klubového domu.

Dress code: červená

Už teraz sa ukazuje, že záujem o Deň ženského golfu v Borši bude veľký a ženská krása ovládne toto ihrisko v druhý júnový deň poriadnou silou. Ak uvidíte ženy a dievčatá v oblečení, kde bude dominovať červená farba, prípadne v kombinácii s bielou, nie je to náhoda. Červená je to totiž oficiálny dress code tohto medzinárodného podujatia.

Záujemkyne sa môžu prihlásiť na recepcii GREEN RESORT na č. 0902 602 737
alebo recepcia@golfborsa.sk, prípadne osloviť spoluorganizátorku L. Malíčkovú na č.  0907 536 490.

Aj charitatívny prvok

Podujatie Women’s Golf Day (WGD) oslávi tohto roku malé jubileum – 5. výročie.  V minulých rokoch sa do neho zapojilo aj viacero slovenských klubov.

Jeho zakladateľkou je Američanka  Elisa Gaudet, bývalá pracovníčka americkej PGA a  autorka série kníh Two Good Rounds (Dve dobré kolá) – rozhovorov so známymi golfistami. V rámci WGD si dala za cieľ dať dokopy golfistky každého veku v jeden deň na rôznych miestach zemegule a dokázať, že každý odpal, úder či pat môže byť zábavou, ak sa to udeje v príjemnej spoločnosti a príjemnom prostredí. WGD je aj súčasťou podpory Nadácie na výskum rakoviny prsníka (Breast Cancer Research Foundation).

E. Gaudet tiež zdôrazňuje významnú ekonomickú stránku žien v golfe. Štatistiky totiž prezrádzajú, že  nakupujú až  85 % golfových produktov a keďže vo väčšine rodín významne rozhodujú o finančnej stránke ich chodu, sú tiež zvyčajne „plánovačkami” golfových dovoleniek.

Online aukcia na podporu Lekárov bez hraníc

Tohtoročnou novinkou bude onlinová charitatívna aukcia, a to práve v Deň ženského golfu, teda 2. júna 2020. Výťažok z nej pôjde na Nadáciu Lekári bez hraníc/ Doctors Without Borders/Médecins Sans Frontières. Ceny do aukcie už sľúbili rôzni výrobcovia golfového výstroja či golfové rezorty, ako napríklad známy rezort Valderrama, spoločnosť Troon, ClubCorp, slávni golfisti Jack  Nicklaus či Annika Sörenstam.

 

 

Autor: Jana Janků | 23. mája 2020