Hendikep je len číslo

07. septembra 2020

Tí, ktorí hrajú golf, vedia čo znamená hendikep. Tí, ktorí golf nehrajú, si toto slovíčko spájajú väčšinou s telesným postihnutím. V Agame v Koši sa snažia spojiť obe ponímania tohto slovíčka do jedného, a tak kto sleduje dianie tohto klubu vie, že tam založili Slovenskú golfovú asociáciu hendikepovaných.

Filipa Graňa si zobrala na starosť pri výučbe golfu Anika Bolčíková.

Tento rok mala prezidentka klubu Petra Dzuriková šťastie, že sa na golfe v Lomnici zoznámila počas charitatívneho turnaja s fantastickým chalanom a jeho skvelou rodinou. A tak slovo dalo slovo a Filip Graňo Agamu navštívil. Je to výnimočný mladý muž s výbornými výsledkami v konskom sedle. Vo svete ho označujú ako jazdeckého génia s Downovým syndrómom, ktorý nemá problém poraziť aj zdravých ľudí.

Radosť so spoločnej výučby.

Filip Graňo s Petrou Dzurikovou.

„Jasné, že v Koši ho zaujali krásne kone, ale z čoho mám obrovskú radosť, tak vyzerá, že vo Filipovom obrovskom srdci sa vytvorilo miesto aj pre golf,“ hovorí P. Dzuriková. „Venovala sa mu u nás Anika Bolčíková – najlepšia golfistka na Slovensku za rok 2020, ktorá v USA na univerzite nadobudla skúsenosti ako pracovať a učiť golf ľudí nielen s telesným, ale aj mentálnym postihnutím. Som veľmi rada a myslím, že hovorím aj za Filipových skvelých rodičov, že si s Anikou veľmi sadli, a tak veríme, že o golfistovi Filipovi Graňovi budeme ešte veľa počuť.“

Tu je tiež pozvánka do Koša: CHARITY GOLF CUP organizuje GK Agama v spolupráci s SKGAH 19. septembra 2020.  Bude to podujatie tak pre golfistov ako aj negolfistov, skrátka pre všetkých. Účastníci sa budú môcť presvedčiť, že hendikep je len číslo!

Autor: Jana Janků | 07. septembra 2020

Pridať komentár