Vo Veľkej Lomnici začínajú s budovaním novej deviatky

08. marca 2013

Nová golfová sezóna už klope aj na brány slovenských golfových rezortov. A tak sme sa spýtali, čo ich členov i návštevníkov čaká. Ako prvá zareagovala na naše otázky marketingová šéfka rezortu Black Stork, A PGA Golf Course,  Veľká Lomnica Danka Velecká.

  • Je vašim cieľom ďalšie zvyšovanie členskej základne? 

Áno. Lomnický golfový klub (LGK) má v súčasnosti takmer 700 členov, ale máme majstrovské 27 jamkové ihrisko a pripravujeme výstavbou štvrtej deviatky, takže priestor na hru sa opäť zvýši.

  • O aký typ ihriska pôjde?

Bude to tzv. chip&putt ihrisko, ktoré rozšíri tréningové možností pre hráčov golfu a uľahčí hru začiatočníkom. Počas sezóny vybudujeme aj nové tréningové centrum.

  • Aké benefity ponúkate starým a aké novým členom?

Členovia LGK majú neobmedzenú hru golfu na ihrisku Black Stork a PGA Golf Course, množstvo zliav v hoteli International i u partnerov. Ide o recipročné zľavy s 38 golfovými klubmi na Slovensku, v Čechách i Rakúsku. Juniorskí členovia do 21 rokov majú počas sezóny bezplatne tréningy s profesionálnym trénerom od 2,5 do 5 hodín týždenne.

  • Aké novinky pripravujete pre rok 2013 pre návštevníkov vášho rezortu?

Budeme pokračovať so súborom zmien na golfovom ihrisku, ktoré smerujú k zvýšeniu hracieho komfortu hráčov, no pritom ho nezľahčujú. Súvisia so získaním značky PGA v októbri 2011. Golfisti ocenia výhodné permanentky na hru golfu, bezplatný vstup na kryté odpalisko a na tréningové plochy, poistenie zodpovednosti na ihrisku za škody spôsobené na majetku alebo zdraví a pitný režim pre každého hráča. Hostia ubytovaní v našom štvorhviezdičkovom hoteli International dostanú až 35 % zľavu na hru golfu a účastníci turnajov organizovaných v našom rezorte dostanú špeciálnu cenu ubytovania. Využiť možno aj atraktívnu ponuku Noc + Fee (od 78 € /osoba/noc+18 jamiek) alebo golfové pobyty s neobmedzenou hrou golfu, či lekciami golfu. Golfistov iste poteší nižšia cena vstupu do bazénov wellness  centra do 15. hod. (vnútorný a vonkajší vyhrievaný bazén s protiprúdom, vírivka) i  po 15. hod. (suchá,  infra a parná sauna, vírivka, tepidárium a posilňovňa).

  • Menili ste poplatky za hru?

Cena green fee od piatku do nedele zostáva rovnaká (75 €/18 jamiek), od pondelka do štvrtka je 60 €/18 jamiek (o 3 € viac).

  • A čo noví záujemcovia o hru golfu?

Po troch rokoch pôsobenia v klube nastupuje na pozíciu Head Pro David Poulton. Pod jeho vedením budú vyučovať PGA PRO z Veľkej Británie Ryan Buckley a PGA PRO z Českej republiky Vlastimil Forejt a budú využívať najmodernejšiu techniku v oblasti analýzy švihu.  V rámci juniorských tréningov bude prebiehať intenzívnejšia výuka s dôrazom na vekové a výkonnostné kategórie.

  • Aké významné podujatia budú vo vašom rezorte v nadchádzajúcej sezóne?

V polovici apríla to bude štvrtý ročník podujatia SKI&GOLF Slovakia, z ktorého päť najlepších bude reprezentovať Slovensko na svetovom finále v Kaprune/Zell am See v Rakúsku v máji 2013. Koncom augusta budú juniori do 21 rokov súťažiť na 4. ročníku Faldo  Series.  Z neho finalisti postupujú na európske finále do Severného Írska. Okrem tradičných turnajov ako je Veľká cena Black Stork a 6. ročník CharityGolf Cup,  pripravujeme aj množstvo nových formátov.

  • Okolo vášho rezortu neustále rastú aj nové apartmánové i individuálne domy. Je ešte niečo voľné?

Na predaj zostalo už len pár posledných pozemkov v lokalite Čierny bocian nad ihriskom prvej deviatky a v lokalite Golf Village na severe pri tretej deviatke.

 

 

Autor: Jana Janků | 08. marca 2013